НАБУ: обвинувальний акт щодо судді-стрілка Бурана скеровано до суду

За інформацією прес-служби Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), за погодженням із прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) до суду скерували обвинувальний акт щодо судді-стрілка Олексія Бурана.

Суддю Малиновського районного суду м. Одеси звинувачують в одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі (ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України), а також у погрозі вбивства співробітників НАБУ під час виконання ними службових обов’язків (ч. 1 ст. 345 КК України). У цій же справі проходить його спільник та обвинувачується за ч. 5 ст. 27 та ч. 4 ст. 368 КК України.

У разі доведення їхньої вини у суді, хабарникам загрожує від 8 до 12 років позбавлення волі та 3 роки позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.

Суддю Олексія Бурана детективи НАБУ викрили на отриманні неправомірної вигоди у розмірі 500 тисяч гривень. У березні під час проведення обшуку в його будинку цей вершитель правосуддя чинив опір працівникам НАБУ та Національної поліції і застосував вогнепальну зброю, внаслідок чого й отримав прізвисько “суддя-стрілок”. В кінці березня Верховна Рада дала згоду на затримання судді і він був заарештований. Також суддя-колядник Буран фігурує в нашій інфографіці.

Рух ЧЕСНО і надалі відстежуватиме долю суддів, які були спіймані на хабарництві, та вимагатиме справедливого покарання для них.