Миколу Чауса звільнили з посади судді через прогули

Вища рада правосуддя ухвалила рішення звільнити Чауса Миколу Олексійовича з посади судді Дніпровського районного суду міста Києва на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

Про це повідомляє прес-служба Вищої Ради Правосуддя.

«Дисциплінарне провадження щодо судді Чауса здійснено з дотриманням процедури, передбаченої законодавством України. Рішення про притягнення судді Чауса до дисциплінарної відповідальності ухвалено Третьою Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя в межах визначених законом повноважень», – зазначив член Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк.

Вища рада правосуддя зазначає, що дисциплінарну справу стосовно Чауса порушено за дисциплінарною скаргою голови Дніпровського райсуду Києва Нелі Ластовки. У скарзі зазначено, що з 10 серпня до 1 вересня 2016 року суддя Чаус перебував у щорічній основній відпустці, а потім на роботі не з’являвся. У табелі обліку робочого часу значиться, що Чаус відсутній “з нез’ясованих причин”. Із матеріалів дисциплінарної справи вбачається, що суддя Чаус не виконує визначених законом обов’язків судді, з 2 вересня 2016 року і до цього часу без поважних причин на робочому місці не з’являється.

Також, на засідання Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя суддя Чаус не з’явився, про причини неявки не повідомив, клопотань про відкладення розгляду дисциплінарної справи не заявив. За таких обставин Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя вирішила розглядати справу за відсутності судді Чауса.

Нагадаємо, в серпні 2016 року Чауса піймали на хабарництві. Як виявили детективи НАБУ, частину хабара у 150 тис доларів (понад 3,7 млн грн) він зберігав у скляній банці. У зв’язку з тим, що Верховна Рада перебувала на канікулах, оперативно ухвалити рішення про згоду на його затримання взяття під варту не вдалося, тож Чаус втік до Криму. У вересні 2016 року Верховна Рада зняла з судді недоторканість, а в листопаді його оголосили в міжнародний розшук. В березні стало відомо, що Чауса затримали в Кишиневі. 6 жовтня в адміністрації президента Молдови заявили, що Чаусу відмовили в наданні політичного притулку.

Крім цього, одіозний суддя Чаус фігурував в інфографіках Руху ЧЕСНО, зокрема, як суддя, що уник відповідальності (за часів Майдану позбавляв активістів водійських прав) та, як суддя, що відпускав негідників (скасував розшук соратника Януковича Юрія Іванющенка). В обох випадках суддя не поніс жодної відповідальності. Рух ЧЕСНО і надалі пильно стежитиме за подальшою долею судді.