Станіслава Шевчука обрано Головою Конституційного Суду України

21 лютого 2018 року на спеціальному пленарному засіданні Конституційного Суду України Головою Конституційного Суду України обрано Шевчука Станіслава Володимировича.

Шевчук призначений суддею Конституційного Суду України 13 березня 2014 року. Доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної Академії правових наук України. Був суддею Європейського суду з прав людини від України. Станіслав Шевчук є лектором Міжнародної літньої школи медіа права, яку вже тринадцять років поспіль проводить Центр демократії та верховенства права.

Згідно з декларацією про доходи, Шевчук з дружиною володіють квартирою у Києві у 70,8 кв.м. Також його дружина володіє земельною ділянкою у 720 кв.м та житловим будинком у 130 кв. м у н.п. Підгір’я Івано-Франківської області. Сам Шевчук орендує житловий будинок у Києві (у комплексі відпочинку Пуща-Водиця) у 557,2 кв м, за який у 2016 році сплатив 1, 2 мільйони гривень. Крім того з дружиною вони володіють автомобілем Tayota Corolla 2013 року.

Нагадаємо про те, що 19 березня 2017 року закінчився трирічний термін перебування на посаді голови КСУ Юрія Бауліна. З тих пір посаду голови суду була вакантна, а КСУ кілька разів намагався обрати нового очільника.