Конституційний Суд України може визнати незаконним Е-декларування антикорупційних активістів

Про це повідомила уповноважена з прав людини Людмила Денісова.

“Я отримала ухвалу Конституційного Суду України про відкриття провадження за моїм поданням. Я вважаю, що оскаржувані норми Закону України «Про запобігання корупції», за які Верховна Рада проголосувала ще у березні минулого року, не відповідають Основному Закону”, – повідомила Денісова.

Також вона назвала причини невідповідності Основному Закону: “Вони встановлюють додаткові обмеження дискримінаційного характеру, порушують право людей на особисте і сімейне життя, принцип рівності громадян та багато інших основоположних засад”.

        

Наявність норми про електронне декларування для громадських активістів неодноразово критикували в Європейському союзі і закликали владу України дотриматися обіцянки і скасувати зобов’язання для антикорупційних активістів подавати е-декларації.

Нагадаємо, що, судячи з декларацій суддів, найпоширеніше порушення суддівської доброчесності – непрозорі статки. Профайли про суддів ЧЕСНО.Фільтруй суд! публікує на своєму сайті, а також вони були презентовані у кожній області під час всеукраїнського тренінгового туру навесні 2018 року.