Конституційний суд ставить крапку в судовій реформі 2016 року

Сьогодні, 18 лютого 2020 року, Конституційний суд нарешті поставив крапку щодо питання конституційності судової реформи 2016 року.

За попередньою інформацією, КСУ визнав неконституційними положення п. 7, 14 у контексті “Верховного суду України” і 25 Перехідних положень Закону України “Про судоустрій і статус суддів”. 

Отже, від дня ухвалення цього рішення втрачають чинність положення стосовно ліквідації Верховного суду України, а також  участі його суддів в конкурсі до Верховного суду. Втратять свою чинність і положення стосовно можливості отримання визначеної Законом 2016 року рівня суддівської винагороди лише після проходження суддею кваліфікаційного оцінювання. 

За словами Людмили Сливи, координаторки кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! повідомлення, що ширяться мережею про “неконституційність конкурсу до Верховного Суду” є як мінімум поспішними: 

– “По-перше, ми ще не маємо змоги ознайомитись із повним текстом рішення, оскільки вся інформація, яка є наразі в публічному доступі є неофіційною. По-друге, визнання неконституційним процедури ліквідації ВСУ не тягне за собою автоматично незаконність конкурсу, адже інші пункти, що розглядались Конституційним судом, і які стосуються формування Верховного Суду, були визнані такими, що відповідають Конституції”.