Перезавантаження ВККС відміняється

Вища рада правосуддя скасувала конкурс до Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Передбачалося, що члени Вищої кваліфікаційної комісії будуть відібрані на конкурсній основі комісією, до складу якої мали входити три члени Ради суддів України та три міжнародних експерти.

Однак, ВРП так і не змогла сформувати комісію для добору – міжнародні експерти відмовили у номінуванні своїх представників. 

Чому?

Наприкінці листопада міжнародні експерти запропонували трьох претендентів, однак вже у грудні, після затвердження Вищою радою правосуддя Положення про проведення конкурсу, стало відомо, що міжнародні партнери відмовилися пропонувати кандидатури.

Усе через те, що Положення зводить нанівець роль міжнародних експертів у цьому доборі і дозволяло ВРП відхиляти рекомендації комісії щодо призначення чи непризначення певних кандидатів.  

“Міжнародники також висловили стурбованість щодо Положення у частині вимог до якісного складу ВККС – більшість членів, згідно з нормою Положення, має бути суддями”, – зазначає юристка кампанії Марія Угринович (детальніше про ситуацію – у блозі). 

Сама ж Вища рада правосуддя наголошує, що зробила усе можливе для того, щоб конкурс відбувся. У лютому 2020 року вони на місяць продовжили строк подачі документів для міжнародних експертів, однак ніхто так і не подав кандидатуру.

Не дивно, адже Вища рада правосуддя так і не відреагувала на висловлені зауваження з боку міжнародних партнерів України.

Ця ситуація зриває судову реформу Зеленського, що стартувала у жовтні 2019 року. Зокрема також ставить і нові виклики перед Парламентом: вже звучали пропозиції внести чергові зміни до профільного закону “Про судоустрій та статус суддів” у частині формування кваліфікаційної комісії. 

ЧЕСНО. Фільтруй суд! за будь-яких обставин стежить за перебігом судової реформи.