Кандидати, негативні висновки щодо яких, Вища кваліфікаційна комісія суддів розглядатиме на пленарному засіданні 6 червня

1. Алєйніков Володимир Олександрович

Суддя Центрального районного суду міста Миколаєва

Кандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

 • У справі за обвинуваченням у хабарництві депутата місцевої ради суддя Алєйніков заборонив журналістам здійснювати аудіозапис під час відкритого судового засідання, проявляючи при цьому неетичну поведінку у відношенні до журналістів та представників громадськості, що були присутні на судовому засіданні. Зокрема, суддя зауважив, що такого суб’єкту як “громадськість” немає, а тому права у громадськості на фіксування судового процесу також немає.
 • Зменшив строк покарання з 4 років до 326 днів міліціонеру, який жорстоко побив двох студентів.

2. Бондар Сергій Володимирович

Суддя Вищого господарського суду України

Кандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

 • Розглядаючи гучну справу про визнання незаконною приватизацію Нікопольського заводу феросплавів, суддя демонстрував упередженість та брав участь у прес-конференції, організованій одною із сторін судового конфлікту.
 • Публічно озвучив, що свою посаду у Вищому господарському суді отримав з рук режиму Януковича.

3. Бринцев Олексій Васильович

Суддя Господарського суду Харківської області

Кандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

 • Повідомив неповні відомості у декларації родинних зв’язків, зокрема мав близьких родичів у Конституційному Суді України та прокуратурі Харківської області.
 • Статки кандидата значно перевищують доходи, які він отримував за період роботи на державних посадах. В його активі дві земельні ділянки сумарною площею 2826 кв. м. у Харківській обл. та у м. Севастополь; житловий будинок (51,50 кв. м), 4 квартири у Харкові, офісне приміщення, нежитлові будівлі, автомобілі Nissan Murano (432 900 грн.) та Mitsubishi Lancer (142 905 грн.), а також значні суми готівкових коштів.
 • У період 2014-2016 років більше 20 разів перетинав кордон з Російською Федерацією. Такі ж перетини зафіксовані й членами родини кандидата.

4. Голубицький Станіслав Савелійович

Суддя Апеляційного суду Львівської області

Кандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

 • У 2008 році у складі колегії засудив до довічного ув’язнення Володимира Панасенка, якого підозрювали у вбивстві генерального директора львівського ринку “Шувар”. За інформацією Української Гельсинської спілки з  прав людини, вирок суду був необґрунтованим й несправедливим, таким, що базувався виключно на припущеннях. Через рік за фактом засудження Панасенка відкрили провадження й у ході слідства встановили, що суд незаконно його засудив. Такі дії судді свідчать про недотримання стандартів та принципів поведінки судді, а його діяльність не сприяла повноцінному забезпеченню права громадян на справедливе правосуддя.

5. Гришин Геннадій Анатолійович

Суддя Апеляційного суду Донецької області

Кандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

 • Повідомив неправдиві відомості у декларації доброчесності, адже не вказав про свою причетність до ухвалення рішення ​з допущенням порушень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Свого часу суддя у складі колегії виніс обвинувальний вирок громадянину та визнав винним у вбивстві з корисливих мотивів та незаконному зберіганні вогнепальної зброї. У подальшому справа стала предметом розгляду у Європейському суді з прав людини, який зазначив про значні обмеження права захисту, що підриває справедливість судового процесу.

6. Гузела Михайло Васильович

Доцент Національного університету “Львівська політехніка”

Кандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

 • Систематично використовував у своїх матеріалах цитати та фрази з інших праць без належного посилання, фактично чимало його напрацювань – свідчення плагіату, що неприпустиме для судді Верховного Суду. Адже він має стати прикладом додержання вимог закону, дотримання високих стандартів поведінки для відновлення довіри громадян у чесний та справедливий суд.

7. Дроботова Тетяна Борисівна

Суддя Вищого господарського суду України

Кандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

 • Протягом тривалого часу не чинила активних дій, щоб попередити та припинити незаконний вплив на процес розподілу справ, натомість  пасивно сприяла цим процесам. Більше того, коли ці факти викрили правоохоронці, суддя не вживала дій з метою сприяння ефективному розслідуванню, що свідчить про порушення принципу незалежності судді. Мова йде про незаконне втручання екс-голови та екс-заступника ВГСУ Татькова та Ємельянова відповідно у роботу автоматизованої системи документообігу суду (справу розслідує ГПУ).
 • Повідомила недостовірні відомості в декларації доброчесності, зокрема суддя повідомила, що вказала неповні відомості щодо свого майна та майна членів своєї родини. Як виявилось, в активі чоловіка ще дві земельні ділянки та два автомобілі, а не один.
 • Родичі судді працюють суддями в тимчасово окупованому Криму, хоч були звільнені за порушення присяги. Більше того, приймали рішення про стягнення з українського Приватбанку 12 млрд рублів на користь російського “Фонду захисту вкладників” й підозрюються у державній зраді. Сама суддя неодноразово відвідувала тимчасово окуповані території.

8. Єлфімов Олександр Васильович

Суддя Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ

Кандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

 • Був головуючим у розгляді касаційної скарги справи Юлії Тимошенко, внаслідок чого у 2011 році її засудили на 7 років. Через три роки  Верховний Суд України скасував рішення, ба більше визнав його незаконним та необґрунтованим й таким, що підриває довіру до судової влади. Про це також неодноразово говорили й уповноважені представники Європейського Союзу.
 • У 2014 році кандидат протягом 223 днів перебував на території країни-агресора, при цьому виїхав він у день втечі екс-президента Віктора Януковича. Більше того, у Єдиному державному реєстрі судових рішень зафіксовано три рішення, які він виніс у цей період, що свідчить про грубе  порушення кодексу суддівської етики.

9. Золотніков Олександр Сергійович

Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

 • Повідомив неправдиві відомості у декларації доброчесності, зокрема не вказав про причетність до винесення судових рішень щодо заборони мирних зібрань на центральних вулицях Одеси у період листопада-грудня 2013 року.
 • Неодноразово підтримував рішення про заборону мирних зібрань, які містять ознаки грубого недбальства та свавілля. Керуючись Указом Президії Верховної Ради УРСР, а не Конституцією України, у 2013 році у  складі колегії апеляційної інстанції підтримав відповідне рішення суду нижчої інстанції, що стосувалося заборони пікетувань у Херсоні ВО “Батьківщина”. Крім цього, в тексті рішення наявні численні неточності та помилки.

10. Іванова Лариса Броніславівна

Суддя Вищого господарського суду України

Кандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

 • Спосіб життя родини судді не відповідає задекларованиим доходам, зокрема у їхньому арсеналі більше 4-х квартир у Києві загальною площею майже 400 кв. м, більше 4-х земельних ділянок площею більше 5 тис. кв. м., а також не введений в експлуатацію будинок площею 400 кв. м, три елітних авто. Сумарно за 9 років (з 2002 по 2011 рік) родина судді витратила приблизно 259 тис. доларів на придбання нерухомості, що значно перевищує їхній прибуток й може свідчити про приховані джерела доходів.
 • Вдавалася до обману, щоб “відбилити” свою репутацію в очах громадськості, зокрема вказала, що понад десять років разом з чоловіком працювали закордоном та ще 10 років перебували в Сибірі, де вдалося заробити кошти на елітну нерухомість. Однак, відмітки у трудовій книжці не підтверджують фактів, які навела суддя у своє виправдання.
 • Повідомила недостовірні відомості у декларації доброчесності, зокрема не вказала про втручання у правосуддя, яке здійснювалося іншими суддями;
 • Ухвалювала судові рішення, у яких явно був присутній конфлікт інтересів. Мова йде про розгляд справ, які стосувалися НАК Нафтогаз, де на посаді юриста працював її син.  

11. Калініч Наталія Іванівна

Суддя Апеляційного суду Дніпропетровської області

Кандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

 • Несвоєчасно вносила рішення до Єдиного державного реєстру судових рішень, чим неодноразово порушила  Закон України “Про доступ до судових рішень”. Ба більше, суддя порушила вимоги статті 10 Конституції України при здійсненні правосуддя, зокрема виносила рішення російською мовою з численними помилками та неточностями.
 • Повідомила недостовірні відомості в анкеті кандидата на посаду судді, зокрема не вказала про заборгованість за кредитним договором на суму більше 260 тис. грн.
 • Вносила неправдиві відомості в майнові декларації за 2013-2015 роки, вказала про відсутність житла у користуванні.
 • Не вказала достовірну інформацію про місце проживання та не виконала вимоги Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”. У досьє кандидата зазначено адресу реєстрації місця проживання у м. Донецьку. У той же час кандидат самостійно надає докази про переїзд у 2014 році з м. Донецька та подальше проживання у м. Дніпро.

12. Калініченко Наталія Вадимівна

Суддя Господарського суду Харківської області

Кандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

 • У 2014 році разом з родиною відвідувала Російську Федерацію з метою відпочинку, а також тимчасово окупованих територій, що дає підстави для сумнівів у незалежності судді від країни-агресора.
 • Наявна інформація від скаржника про негативну характеристику приватного життя кандидата. Відповідні факти ВККС отримала під час співбесіди.

13. Подкопаєв Сергій Васильович

Генеральна прокуратура України, Київський міжнародний університет

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

 • Перебував у тісних зв’язках екс-Генеральним прокурорм Віктором Пшонкою, який сприяв кар’єрному росту кандидата у ГПУ. Більше того, кандидат допоміг синові Пшонки, Артему, у написанні дисертації, зокрема більше 20% тексту він запозичив із своєї власної декларації (про це свідчить аналіз роботи за допомогою системи UNPLAG). Через тісні зв’язки з особами, які можуть в найближчому майбутньому постати перед судом, кандидат, ймовірно, не зможе здійснювати незалежне та справедливе правосуддя.

 

14. Семенюк Геннадій Васильович

Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

 • Залишив в силі заборону мирних зібрань, керуючись Указом Президії Верховної Ради УРСР, а не Конституції України (йшлося про необхідність повідомлення про зібрання й можливість влади заборонити будь-яку таку демонстрацію). Це свідчить або про  грубе недбальство чи свавілля з боку кандидата, а також його залежність від виконавчої влади. Мова йде про заборону одеським активістам проводити збори та мітинги, при цьому, що Європейський суд з прав людини заборони мирних зібрань раніше констатував такі рішення, як порушення фундаментального права людини на мирні зібрання.