Кандидати на посади суддів першої інстанції навчатимуться у школі суддів 9 місяців

1 серпня Вища кваліфікаційна комісія суддів ухвалила рішення про направлення на проходження спеціальної підготовки у Національній школі суддів кандидатів на посади суддів першої інстанції. 386 правників після проходження навчання продовжать змагання за посади у судах перших інстанцій. Ще 285 кандидатів з трирічним досвідом роботи помічниками суддів уже пройшли підготовку за скороченою тримісячною процедурою.

Спеціальна підготовка для кандидатів без досвіду роботи помічником судді за попереднім рішенням ВККС мала тривати 12 місяців, втім після дискусій та адвокації громадськості термін було скорочено до 9 місяців, що дозволить швидше завершити конкурс та заповнити вакантні місця у судах.

Нагадаємо, нещодавно під час зустрічі із  директором Центру демократії та верховенства права та співзасновником Руху ЧЕСНО Тарасом Шевченком ректор Національної Школи суддів Микола Оніщук повідомив, що ними буде внесена нова програма з підготовки суддів, яка передбачатиме скорочення навчання з 12 місяців до 9.

Тарас Шевченко тоді такі перспективи прокоментував: “Ми вважаємо, що строки навчання юристів, які мають стати суддями потрібно скоротити з теперішніх 12 місяців. Таке право має ВККС. Судова система, з якої зокрема під тиском громадськості пішли тисячі “старих” суддів, має поповнитися новими якнайшвидше. Мова йде про суддів першої інстанції з числа юристів, які не працювали раніше в судовій системі. Помічники суддів вже закінчують навчання і стануть суддями раніше.”.

Зі списком кандидатів, яких направили на спецпідготовку, можна ознайомитися за цим посиланням.