Хто розглядатиме 5 позовів від Коломойського? Довідки про суддів

Ігор Коломойський подав 5 позовів до Національного банку України та Приватбанку щодо визнання недійсним кредитних договорів та договорів поруки. Як вказано на сайті Судової влади, усі зазначені позови буде розглядати Господарський суд міста Києва. Перші судові засідання у справах призначені на 10 травня, 16 травня, 22 травня (відбудуться два засідання) і 23 травня.

За даними ЧЕСНО. Фільтруй суд!, з 5 суддів, які розглядатимуть позови – 3 недоброчесні. А це судді Гулевець Ольга Віталіївна, Босий Вадим Петрович та Данилова Мальвіна Володимирівна.

Усі троє суддів причетні до ухвалення сумнівних рішень.

Так, суддя Вадим Босий був у складі колегії, що відмовила визнати недійсними рішення Київської міської ради та договорів про передачу земельної ділянки на вул. Гончара, 17-23 у Шевченківському районі м. Києва під будівництво житлового комплексу. Як повідомляла Українська Правда, це будівництво – скандальне і відбувається практично впритул до стін собору Софії Київської, що викликає занепокоєння в ЮНЕСКО. Суддя Мальвіна Данилова була у складі колегії суддів, яка переглядала це рішення у Вищому господарському суді, однак залишила його без змін.

Мальвіна Данилова також причетна до ухвалення й інших скандальних рішень щодо забудови земельних ділянок у Києві. Зокрема, вона була у складі колегії , яка відмовила зобов’язати Київську міську раду укласти з ТОВ «Докас» договір оренди ділянки площею 0,23 га на перетині вул. Стрілецької та пров. Георгіївського, 9/11 (знаходиться поблизу брами Заборовського, західного парадного в’їзду до резиденції київських митрополитів на території Софійського собору) для будівництва багатоповерхового будинку. За інформацією із веб-сайту «Наші гроші» будівництво створює навантаження на підземні комунікації і підвищує рівень ґрунтових вод, які можуть піднятися на 2,6 м і деформувати споруди «Софії».

Суддя Ольга Гулевець причетна до ухвалення рішення про заборону державному реєстратору вносити до реєстру зміни стосовно керівника ПАТ “Універмаг Україна”. Як зазначає “Українська правда”, рішення було ухвалене на підставі сумнівних документів та було спрямоване на позбавлення мажоритарного власника ПАТ “Універмаг Україна”, а саме ірландського банку IBRS (93% акцій), можливості керувати підприємством у зв’язку з забороною змінювати керівника.

Всі троє суддів також порушили критерій ЧЕСНО щодо прозорості статків, а Мальвіна Данилова щодо неетичної поведінки.

Позови також розглядатимуть судді Борисенко Ірина Іванівна та Ващенко Тетяна Миколаївна, щодо яких інформації про порушення критеріїв доброчесності у відкритих джерелах знайдено не було.

Детальніше про суддів Гулевець Ольгу Віталіївну, Босого Вадима Петровича, Данилову Мальвіну Володимирівну,  Борисенко Ірину Іванівну та Ващенко Тетяну Миколаївну можна прочитати у їхніх профайлах на сайті кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд!.