ГРМЕ ініціювала вето щодо 8 кандидатів до Вищого антикорупційного суду

Громадська рада міжнародних експертів  на своєму першому засіданні з розгляду кандидатів ініціювала вето щодо перших 8 сумнівних кандидатів на посади у Вищому антикорупційному суді.

На думку міжнародних експертів, є обгрунтовані сумніви щодо відповідності цих кандидатів критеріям відбору суддів до майбутнього Вищого антикорупційного суду. Під сумнів члени ГРМЕ поставили суддів Дмитра Тішка, Тараса Зайця, Євгена Мартинова, Оксану Голуб, Юрія Кулініча та екс-суддів Анатолія Квятковського, Ігоря Штульмана та Анатолія Загороднього. 

Семеро із заветованих Радою кандидатів порушили критерії доброчесності ЧЕСНО.Фільтруй суд!. Зокрема мають сумнівну репутацію через непрозорі статки, свої суддівські рішення та порушували права людини.

Нагадаємо, 29 листопада Рух ЧЕСНО в рамках кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд! презентував аналіз усіх 156-ти кандидатів до Вищого антикорупційного суду й передав аналітичні довідки про них до Громадської ради міжнарожних експретів, а також вищої кваліфікаційної комісії суддів. За результатами оцінки ЧЕСНО, після оголошення результатів виконання кандидатами практичного завдання, на конкурсі залишилось 30 недоброчесних претендентів на посади у Вищому антикорупційному суді. Шість із них сьогодні ГРМЕ поставила під сумнів.

Для того, аби ці кандидати залишились у конкурсі, на спільному засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Громадської ради міжнародних експретів необхідно зібрати 9 голосів від ВККС та 3 голоси від ГРМЕ.

На першому засіданні Громадської ради міжнародних експертів були присутні її голова Сер Ентоні Хупер, Флемінг Денкер та Ауреліюс Гутаускас, а через онлайн-зв’язок долучилися Тед Зажечни, Лорна Харріс та Мір’яна Лазарова Трайковська. Запис засідання ГРМЕ можна подивитись тут.
https://www.youtube.com/watch?v=qxajmi4LSZA

Нагадаємо, що наприкінці року ВККС оприлюднила результати письмового іспиту та список кандидатів, які продовжують участь у конкурсі до ВАС. Саме з того моменту стартував 30-денний термін для ГРМЕ. Протягом цього часу міжнародні експерти мають виявити недоброчесних кандидатів і переконати у цьому ВККС.

Спільне засідання ВККС та ГРМЕ має відбутися до 26 січня. За його результатами невідповідні претенденти можуть припинити участь у конкурсі.