Голову Господарського суду Сумської області викрили на хабарі

1 листопада 2017 року детективи Національного антикорупційного бюро України спільно з працівниками Служби безпеки України та під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали голову Господарського суду Сумської області під час одержання неправомірної вигоди в розмірі $26,6 тис.

Про це повідомила прес-служба Служби Безпеки України.

У повідомленні прес-центру СБУ імені хабарника не названо, на сайті суду його головою вказаний Олександр Коваленко.

За версією слідства, служитель Феміди вимагав гроші за винесення рішення у господарській справі в інтересах будівельної компанії.

Голову суду затримано в порядку ст. 482 Кримінального процесуального кодексу України за підозрою у вчиненні злочину, кваліфікованого за ч.4 ст.368 Кримінального кодексу України (“Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою”). За інкримінованою статтею підозрюваному загрожує штраф від 750 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

За місцем роботи та проживання судді проводяться невідкладні слідчі дії. Вирішується питання про повідомлення йому про підозру.