Недоброчесний суддя Глуханчук – фігурант розслідування “Слідство.Info”

В журналістському розслідуванні агенції “Слідство.Info” йдеться про ймовірну причетність Голови Одеського окружного адміністративного суду Олега Глуханчука до корупційної схеми, пов’язаної із бізнесменом Вадимом Альперіним. Бізнесмена називають “хрещеним батьком контрабанди” та підозрюють у створенні злочинної організації. За даними журналістів, зв’язки з суддями допомагали бізнесмену вирішувати проблеми в судах, що стосувалися підконтрольних йому компаній.

Журналісти повідомляють, що з власних джерел отримали листування бізнесмена та Глуханчука, які обговорювали можливість переслідування суддів (відкриття щодо них кримінальних проваджень і перевірок у Вищій раді правосуддя та Вищій кваліфікаційній комісії суддів).

За версією правоохоронців, суд, яким керує Глуханчук, регулярно фігурував у схемах з розмитненням товарів компаній, які контролював Вадим Альперін.

Відповідно до аналізу кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд!, Олег Глуханчук є недоброчесним суддею, адже порушив критерії причетності до кримінальних правопорушень та корупції, непрозорості статків, а також неетичної поведінки.

Наприкінці 2019 року, команда ЧЕСНО. Фільтруй суд! презентувала профайли суддів Одеської області. За даними ЧЕСНО, 46% суддів першої інстанції у Одеській області є недоброчесними. Вісім з чинних суддів першої інстанції Одеської області причетні до вчинення корупційних або інших кримінальних правопорушень, серед них був зазначений і Олег Глуханчук.