Генпрокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо екс-судді Солом‘янського райсуду Зінченка

Генеральна прокуратура України завершила досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно колишнього судді Солом‘янського районного суду міста Києва, який підозрюється у вчиненні шахрайських дій з метою заволодіння грошовими коштами особи в особливо великих розмірах (ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 190 КК України). За результатами досудового розслідування прокурором у кримінальному провадженні скеровано обвинувальний акт до Шевченківського районного суду міста Києва для розгляду по суті.

Йдеться про колишнього суддю Солом‘янського районного суду міста Києва Зінченка Сергія. За методологією ЧЕСНО. Фільтруй суд!, Зінченко – недоброчесний. Так, як повідомляється на сайті Української правди та на сайті НАБУ, суддю Зінченка було затримано при отриманні хабара у розмірі 22 тис дол. За повідомленням на офіційному сайті НАБУ, 29.01.2017 Галицький районний суд м. Львова відмовив детективам НАБУ у клопотанні про арешт судді Солом’янського районного суду м. Київ, обравши судді запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.
Також Зінченко – “суддя Майдану”. За даними реєстру судових рішень, суддя Зінченко постановив ухвалу від 23.01.2014, якою застосував до учасника акцій протесту 19 січня 2014 року біля стадіону “Динамо” запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Тимчасовою спеціальною комісією з перевірки суддів загальних судів було встановлено, що при постановлені даної ухвали суддею були допущені процесуальні помилки, а також не було враховано практику Євопейського Суду з прав людини та, як наслідок, визнано наявність підстав для притягнення судді Зінченка до дисциплінарної відповідальності.
Також, ВРП прийняла рішення про відмову у внесенні подання Президентові України про призначення судді Зінченка на посаду судді Солом’янського районного суду міста Києва з огляду на те, що представляючи судову владу, Зінченко С. В. допустив поведінку, яка у питаннях моралі, етики та доброчесності не узгоджується з його публічним зобов’язанням “сумлінно виконувати обов’язки судді, дотримуватися морально-етичних принципів поведінки судді, не вчиняти дій, що порочать звання судді та принижують авторитет судової влади” та вказує на недотримання ним високих стандартів поведінки судді з метою зміцнення довіри громадян у чесність, незалежність, неупередженість та справедливість суду.

За версією слідства, колишній суддя у січні 2017 року, ймовірно, зловживаючи довірою особи, отримав від неї грошові кошти в сумі 22 тис доларів США за начебто вирішення ним через одного із заступників Міністра юстиції України питання щодо виключення з державних реєстрів інформації про існуючі обтяження з об‘єкта нерухомості розташованого у м. Києві.

Зінченка Сергія затримано співробітниками Національного антикорупційного бюро України під час отримання грошових коштів. За скоєний злочин екс-судді загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років з конфіскацією майна.