Етичну раду до Вищої ради правосуддя створено!

За даними з офіційного вебсайту Офісу Президента, 9 листопада сформовано склад Етичної Ради – нового органу, який перевірятиме кандидатів у члени Вищої ради правосуддя (ВРП) на відповідність критеріям професійної етики та доброчесності. А ще – проведе одноразову перевірку членів Вищої ради правосуддя, яких призначили до набрання закону.

Так, за законом, членів Етичної Ради призначає голова Вищої ради правосуддя, який, утім, обраний не був. Відтак, склад Етичної ради автоматично утворився із трьох перших кандидатів зі списку Ради суддів України і переліку від міжнародних та іноземних організацій.

Хто ж входитиме до складу новоствореної Етичної Ради:

  1. Лев Кишакевич – суддя Касаційного кримінального суду Верховного Суду.
  2. Юрій Трясун – суддя Київського апеляційного суду. За даними ЧЕСНО. Фільтруй суд! суддя порушив щонайменше 2 критерії доброчесності – непричетності до ухвалення сумнівних рішень та етичної поведінка. Суддя звільнив з-під варти «беркутівця», обвинуваченого в убивствах у Кріпосному провулку в Києві 18 лютого 2014 року та не вказав у декларації доброчесності інформацію про посаду судді, яку займає дружина.
  3. Володимир Сіверін – суддя Східного апеляційного господарського суду у відставці.
  4. Роберт Корді – суддя Верховного суду штату Массачусетс у відставці;
  5. Сер Ентоні Гупер – суддя апеляційного суду у відставці, працював у Апеляційному суді з кримінальних та цивільних справ Англії та Уельсу;
  6. Лавлі Перлінг – колишня генеральна прокурорка Естонської Республіки.