Міжнародні партнери висунули кандидатів до етичної комісії при ВРП

Міжнародні партнери України висунули трьох кандидатів до Комісії з питань доброчесності та етики при Вищій раді правосуддя. Про це повідомляє Офіс Президента України.

Нагадаємо, Етична комісія – це новий орган, який перевірятиме членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, та самої ВРП на відповідність займаній посаді. І матиме повноваження ініціювати їхнє звільнення за порушення критеріїв етики та доброчесності. Тож комісія є одним із ключових органів у судовій реформі.

До комісії увійде 6 осіб, 3 з яких номінують міжнародні партнери України. 27 листопада Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Посольство Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії офіційно подали пропозиції до Вищої ради правосуддя. Так, до комісії висунуті:

  • Карлос Кастресана – екс-голова Міжнародної комісії проти безкарності у Гватемалі (незалежного антикорупційного органу, який фінансували і підтримували ООН та США), член Міжнародної антикорупційної консультативної ради (МАКР) в Україні;
  • Джованні Кесслер – колишній генеральний директор Європейського бюро з боротьби з шахрайством, член Міжнародної антикорупційної консультативної ради в Україні;
  • Роберт Корді – член Державної комісії з питань етики, колишній начальник Федерального Управління боротьби з корупцією в державній сфері (США)

На випадок, якщо хтось із трьох не може виконувати свої функції, висунута резервний номінант. Нею стала Клаудіа Ескобар, екс-суддя апеляційного суду Гватемали. Вона отримала нагороду за розвиток демократії Democracy Award від Національного фонду підтримки демократії (NED) за боротьбу з корупцією та підтримку прав людини.

Зазначимо, що ще трьох членів етичної комісії має запропонувати Вища рада правосуддя зі свого складу. Однак ВРП досі не висунула своїх кандидатів.