Екссуддю Царевич виправдав Шевченківський райсуд

За інформацією видання “Українська правда”, Шевченківський районний суд міста Києва визнав колишню суддю Печерського райсуду Оксану Царевич невинуватою у справі про постановлення завідомо неправосудного рішення.

Нагадаємо, що Оксана Царевич в період Революції гідності поставновила як мінімум, 4 постанови, якими позбавляла права керування громадян, які нібито, не зупинились на вимогу інспектора ДАІ 29 грудня 2013 року (день проведення акції протесту поїздки «Автомайдану» до резиденції президента Януковича у Межигір’ї).

Справу Царевич розглядав впродовж п’яти років суддя Євген Мартинов. Згідно аналізу кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд!, суддя Мартинов порушив критерій прозорості статків. Так, згідно інформації, яка міститься в рішенні ВККС за результатами спільного спеціального засідання з Громадською радою міжнародних експертів, суддя Мартинов не надав вичерпної інформації щодо походження грошових коштів бабусі на придбання квартири у новобудові та підстав його проживання в зазначеній квартирі разом із сім’єю. 

Зазначене рішення Шевченківського суду сторона обвинувачення планує оскаржити в суді апеляційної інстанції. 

Нагадаємо, 11 червня 2020 року Конституційний Суд України визнав статтю 375 Кримінального кодексу, за якою обвинувачували суддю Царевич, неконституційною, проте вона діятиме ще півроку. Детально про зазначене рішення Конституційного Суду – в нашому матеріалі.