Експертне обговорення: “Помічники суддів: правовий статус та місце у судовій системі”

7 лютого (середа) Рух ЧЕСНО в рамках кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! проведе експертне обговорення “Помічники суддів: правовий статус та місце у судовій системі”.

Захід  відбудеться о 11:00 у секційній залі Національної Академії Наук України, вул. Володимирська, 55. Орієнтовна тривалість заходу 2 години.

В Україні триває судова реформа й основна увага громадськості прикута до питання очищення та оновлення судової системи. Втім говорячи про судову систему, не варто концентруватися лише на суддях, оскільки важливими дійовими особами у ній є також і помічники суддів, яких загалом в Україні працює понад 6 тисяч. У 2017 році Вища кваліфікаційна комісія суддів розпочала добір на посади суддів, на якому саме помічники суддів отримали серйозні привілеї, маючи можливість потрапити до резерву за скороченою процедурою.

Хто працює на посадах помічників суддів в Україні; як відбувається їхній відбір та призначення; які інструменти контролю за діяльністю помічників суддів є у держави та громадян; з якими корупційними ризиками стикаються помічники суддів під час своєї роботи? Під час експертного обговорення про ці та інші питання  прогалин у регулюванні правового статусу помічників суддів подискутують представники ключових державних органів, які є стейкхолдерами процесу, разом із громадськістю та журналістами.

До участі у експертному обговоренні запрошені представники Міністерства юстиції, Державної судової адміністрації України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, керівники апаратів Верховного Суду та інших судів, експерти профільних громадських організацій, журналісти та фахівці у галузі права та судової системи.

Акредитація за телефоном (068) 205 83 34, або на електронну скриньку info.chesnosud@gmail.com