Екс-члена ВККС Андрія Козлова визнали потерпілим

Звільнений омбудсманом Людмилою Денісовою член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Андрій Козлов був визнаний потерпілим у справі про втручання в роботу ВККС.

Потерпілим Козлова визнали у спільній гілці розслідування НАБУ, ГПУ та СБУ за заявою. Правоохоронці вже встигли допитати звільненого члена ВККС.

За словами Козлова, фігурантам справи інкримінують:

  • втручання у діяльність державного діяча, а саме — незаконний вплив у будь-якій формі на члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, вчинений особою з використанням свого службового становища;
  • перешкоджання діяльності Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, а саме — невиконання законних вимог Вищої кваліфікаційної комісії суддів України чи члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, створення штучних перешкод у їхній роботі;
  • службове підроблення, а саме — складання, видавання службовою особою свідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів свідомо неправдивих відомостей.

Щодо останнього пункту, то Козлов зазначив, що йдеться про наказ про звільнення, який підписала Денісова, та пояснювальну записку, на якій він ґрунтується.

Нагадаємо, що 27 червня у ЗМІ з’явилася інформація про те, що Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звільнила члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС, Комісії) Андрія Козлова, призначеного за квотою омбудсмена в жовтні 2016 року терміном на 4 роки.

Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів Андрій Козлов заявив про те, що має намір оскаржувати офіційне рішення про звільнення.