Обговорюються ідеї дистанційного правосуддя для законопроєкту

Суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Володимир Кравчук на своїй сторонці Фейсбук анонсував підготовку законопроєкту, який має запровадити механізм дистанційного правосуддя на час карантину.

Як відомо, суди продовжують роботу у період карантину, запроваджуючи певні обмеження, але для переходу на дистанційну роботу немає процесуальних підстав.

Наразі відомо про те, що є пропозиція вирішити такі питання:

1) доступ до суду у режимі відеоконференції з офісу адвоката;

2) використання будь-яких месенджерів для зв’язку із судом;

3) робота через електронний кабінет. Подача документів до суду виключно в електронній формі;

4) скасування вимоги про “очне” судове засідання. Усі провадження дистанційні.

5) дистанційний доступ до діловодства суду для усіх працівників;

6) електронний підпис замінює власноручний (фізичний) – можливість підписання тексту рішення без особистої присутності у суді;

7) авторозподіл справ між усіма суддями України відповідної спеціалізації (де-факто скасування територіальної підсудності).

Зазначається, що зміни не повинні бути тимчасовими і обмежуватися періодом карантину. Крім того, усі зацікавлені мають можливість запропонувати свої ідеї.

Нагадаємо, що у світі є успішні практики впровадження інноваційних рішень для правосуддя, про які можна дізнатись у блозі юриста Андрія Матата на веб-сайті LIGA.NET.

Команда кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! продовжує активно слідкувати за актуальною проблематикою у сфері правосуддя та інформуватиме громадськість про перебіг новин дистанційного правосуддя.