Двоє екссуддів Черкащини на лаві обвинувачених

Як повідомило Державне бюро розслідувань (далі – ДБР), щодо 2 екссуддів Соснівського районного суду м. Черкаси були направлені обвинувальні акти до суду. Колишніх служителів Феміди обвинувачують у винесенні завідомо неправосудних рішень, незаконних арештах, що спричинили тяжкі наслідки та незаконному перешкоджанні організації та проведенню зборів та мітингів в часи Євромайдану. 

ДБР не уточнює прізвища посадовців, та зазначає, що нині вони мають право на заняття адвокатською діяльністю. Найбільш імовірно мова йде про двох екс-суддів Соснівського районного суду м. Черкаси Валерія Чепурного та Володимира Орленка, що, згідно даним Довідника суддів Майдану причетні до ухвалення рішень пов’язаних з арештами активістів. За інформацією з Єдиного реєстру адвокатів України, особи з ідентичним ПІБ наразі займаються адвокатською діяльністю, отримавши свідоцтва у Раді адвокатів Черкаської області. 

“Варто нагадати, що одна зі статей, за якою суддям висунуто обвинувачення, а саме винесення завідомо неправосудних рішень, була визнана неконституційною, – зазначає координаторка кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! Людмила Слива, – і як показує досвід – подібні справи можуть розглядатись роками, тож мало надії, що суд встигне розглянути справу за півроку, поки стаття ще діє, як зазначив КСУ у своєму рішенні. В будь-якому випадку ми слідкуватимемо за перебігом даної справи та повідомлятимемо про рішення судів у справах суддів Майдану. Тим паче в обвинувальному акті, крім зазначеної статті, висунуто обвинувачення ще за двома статтями кримінального кодексу”