Діяльність&бездіяльність: чому не вирішується доля суддів-п’ятирічок?

Протягом 10 днів після старту судової реформи Верховна Рада повинна була направити до Вищої ради юстиції матеріали та рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів про безстрокове обрання суддів. Однак, ні парламентський комітет, ні Парламент цього не зробив. 

Нагадаємо, раніше питанням обрання суддів безстроково опікувалася Верховна Рада України: депутати на пленарному засіданні голосували за обрання чи необрання суддів. Однак, зміни до Конституції України в частині судоустрою позбавили українських Парламент таких повноважень, передавши їх до Вищої ради правосуддя (Вища рада юстиції). На початку вересня Рух ЧЕСНО закликав парламентарів вирішити долю понад 700 суддів, відправивши їх на нові конкурси. Однак, депутати вкотре зірвали реальне очищення суддівського корпусу на 10%. Натомість вони проголосували за звільнення суддів у відставку, що  не тільки дало суддям довічне грошове утримання, але й позбавило їх перевірок антикорупційних органів.

Нещодавно Вища рада юстиції звернулася з проханням про передачу матеріалів про обрання суддів безстроково до Голови Верховної Ради України. Рух ЧЕСНО вимагатиме від Парламенту не затягувати із цим, адже фінансування “завислих суддів” щодня обходиться українському бюджету у понад чверть мільйона гривень.