Cуддю Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Аллу Лесько – звільнено

Сьогодні, 19 вересня 2019 року, на засіданні Вищої ради правосуддя розглянуто матеріали щодо звільнення суддів за загальними обставинами, а саме у зв’язку з поданням заяв про звільнення у відставку. За результатами розгляду матеріалів звільнено у відставку суддю Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Аллу Лесько.

Нагадаємо, що Алла Лесько з 25 квітня 2015 року по 27 лютого 2018 року була членом Вищої ради юстиції та Вищої ради правосуддя, була секретарем дисциплінарної секції Вищої ради юстиції, а пізніше Секретарем Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя. 10 листопада 2017 року Указом Президента України № 357/2017 Аллу Лесько призначено суддею Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду.

Відповідно до висновку Громадської Ради Доброчесності Алла Лесько, як член Вищої ради правосуддя, при розгляді дисциплінарних проваджень, відкритих щодо суддів, які виносили рішення щодо учасників акцій протестів під час Революції гідності, не вживала дії з метою встановлення причин порушення суддями присяги, не досліджувала наявні чи здобувала нові докази ймовірного впливу на суддів.

Окрім того, на думку Громадської ради доброчесності, при розгляді дисциплінарних справ відносно суддів Кицюка В.П. та Захарчука С.С. членом Вищої ради правосуддя Аллою Лесько було допущено порушення принципу неупередженості розгляду цих справ у зв’язку із відмовою у задоволенні клопотання про ознайомлення з матеріалами дисциплінарного провадження (у справі щодо Кицюка В.П.) та відсутності оцінки пояснень та документів заявника (у справі щодо Захарчука С.С.).

Детальніше ознайомитися з профайлом судді Лесько можна за лінком: https://chesnosud.org/judges/lesko-alla-oleksiyivna/