Анонс: пленарне засідання щодо висновку ГРД про Павла Вовка

17 липня Вища кваліфікаційна комісія суддів на пленарному засіданні розгляне питання подальшої участі у конкурсі у Верховний Суд діючого судді Окружного адміністративного суду м. Києва Павла Вовка. В рамках конкурсу Громадська рада доброчесності дала висновок про невідповідність Вовка нормам професійної етики та доброчесності. Питання щодо Павла Вовка мало розглядатися на пленарному засідання у середу, 12 липня, але було перенесене на останній день засідань – 17 липня.

Пленарне засідання відбудеться 17 липня у приміщенні ВККС за адресою вул. Механізаторів, 9. Початок засідання ВККС о 9:00 і триватиме цілий день. 

Суддя Павло Вовк є фігурантом численних журналістських розслідувань щодо його політичних зв’язків, статків та діяльсності на посаді Голови Окружного адміністартивного суду м. Києва. Зокрема Павла Вовка було помічено на зустрічі із народним депутатом від БПП Олександром Грановським, якого називають “куратором” у прокуратурі і судах.

Перебуваючи на посаді Голови кружного адміністартивного суду м. Києва суддя Вовк сприяв своїм підлеглим колегам-суддям приватизувати службове житло. Таким чином з статусу службових було виведено низку квартир, які були приватизовані суддями, серед яких суддя Аблов. При цьому Павло Вовк “натякав” про можливість притягнення до кримінальної відповідальності активістів Автомайдану за подання ними інформаційного запиту щодо підстав приватизації квартири суддею Абловим.

Рух ЧЕСНО в рамках кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд! слідкує за ходом конкурсу у Верховний Суд та неодноразово звертав увагу на кандидатів із сумнівною репутацією, які не мають стати суддями нового Верховного Суду. Вища кваліфікаційна комісія суддів на етапі співбесід припинила участь у конкурсі лише 25 кандидатів з негативними висновками ГРД. Під час пленарних засідань ВККС продовжує тенденцію та взяла до уваги менше 30% висновків ГРД, винесених на пленарне засідання.

ЧЕСНО.Фільтруй суд! закликає журналістів та небайдужих громадян завітати до ВККС та особисто спостерігати за ходом пленарного засідання щодо Павла Вовка. Онлайн трансляція співбесіди буде відбуватися на YouTube каналі Вищої кваліфікаційної комісії суддів.