Як суддям вдається уникнути люстрації?

Як відомо, 13 грудня Департамент з питань люстрації Міністерства юстиції направив до Вищої ради юстиції документ, де вказав про суддів, які виносили рішення проти активістів Майдану і підлягають люстрації згідно із Законом України “Про очищення влади”.

15380601_1066782360115302_9153818349160085419_n

Однак, за нашим спостереженням, Вища рада юстиції не взяла до уваги цей документ, оскільки допомогла одному із суддів втекти у відставку. Мова йде про суддю апеляційного суду Київської області Віктора Димарецького, якого установа вже 19 грудня звільнила у відставку. Примітно, що саме цей суддя підтверджував рішення судів 1-ї інстанції про позбавлення автомайданівців водійських прав за поїздку до Межигір’я 29-го грудня 2013р, про що неодноразово згадували активісти Автомайдану. Цікаво й те, що тепер українці зі своїх кишень платитимуть такому судді пожиттєво, оскільки звільнення у відставку передбачає  щомісячне довічне грошове утримання у розмірі 80 % від суддівського окладу.

Проте це ще не все. У травні цього року декілька суддів з “люстраційного” списку проходили первинне кваліфікаційне оцінювання, після якого члени Вищої кваліфікаційної комісії судів рекомендували суддів або на безстрокове призначення (суддя Подільського районного суду м. Києва Віторія Швиденко), або своїм рішенням залишили і надалі у суддівському кріслі “вершити правосуддя” (суддя Апеляційного суду Київської області Олександр Гриненко, який, до слова, є ще й чоловіком судді Верховного Суду України (з 2004 р.) і члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (з 2005 р.) Наталії Лященко).  Чому ВККС не врахувала минуле суддів при кваліфікаційному оцінюванні – невідомо, як і те, чи будуть розглядатися їхні справи повторно.

До вашої уваги ще декілька найбільш резонансних суддів зі списку, які підлягають люстрації.

Суддя Голосіївського районного у м. Києві суду Олександр БІЛИК, який за інформацією Української правди, у часи Майдану за поїздку до “Межигір’я” позбавив прав керування автомобілем 9 осіб.

Суддя Подільського районного суду м. Києва Світлана БОГІНКЕВИЧ, винесла незаконні рішення без вагомих доказів з позбавлення водійських прав на 3 місяці двох активістів Майдану.

Суддя Дзержинського районного суду міста Харкова Марина КУПІНА також неоднорозаво забороняла акції протесту та виступи проти влади по всій Україні у 2013-2014 рр, а також виносили рішення про засудження актвиістів Майдану, чим неодноразово потурала режиму Януковича.

Суддя Солом’янського суду м. Києва Владлена ЛАЗАРЕНКО, яка цього року обрала запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту на два місяці судді Ігорю Петрика, якого підозрюють у вимаганні хабаря у розмірі 5 тис. доларів.

Рух ЧЕСНО стежитиме за ходом справ суддів, які підлягають люстрації і вимагатиме їхнього звільнення згідно із законом “Про очищення влади”.