Чи готова ВРП очистити судову систему від одеського судді-порушника Глуханчука?

19 липня Вища рада правосуддя розгляне дисциплінарне провадження стосовно судді Одеського окружного адміністративного суду Олега Глуханчука, який у лютому 2017 року у стані алкогольного сп’яніння керував автомобілем та застосував нецензурну лайку до працівників поліції, що його зупинили.

Попри те, що цей прецедент із Глуханчуком набув гучного розголосу в ЗМІ, а також було поширене оперативне відео з записом некоректної поведінки судді, Приморський районний суд міста Одеси в особі судді Попревича закрив справу про притягнення до адміністративної відповідальності свого колеги Голови Одеського окружного адміністративного суду Глуханчука.

До справи Глуханчука підключилась одеська громадськість, яка вимагала вжити заходів щодо покарання судді показово та публічно. Відповідну скаргу до Вищої ради правосуддя подав голова волонтерського руху “Спільна мета” В. Савченко та група народних депутатів Дмитро Лінько, Олег Петренко, Андрій Лозовий та Володимир Парасюк. За цією скаргою Вища рада правосуддя 10 травня 2017 року відкрила дисциплінарну справу стосовно Глуханчука.

Справа Глуханчука є показовою та продемонструє готовність Вищої ради правосуддя виходити за рамки кругової поруки та очищувати судову систему від суддів, які відверто порушують закон, при цьому зневажливо ставлячись до правоохоронних органів. Такі порушення мають стати підставами для звільнення, а не замовчуватися та ігноруватися.

Окрім поїздок за кермом у нетверезому стані суддя Глуханчук також фігурує у низці журналістських розслідувань. Зокрема, за інформацією “Суддівство інфо”, суддя відзначився приватизацією частини морського узбережжя в м. Одеса для причалу свого приватного катера, чотириповерховим будинком, дорогим ремонтом службового кабінету і автопарком представницьких автомобілів.

З січня 2017 року Національне антикорупційне бюро України розслідує кримінальне провадження за фактом внесення Олегом Глуханчуком недостовірної інформації до декларації за 2015 рік.

У 2009 році вже робилась спроба звільнити суддю Глуханчука за порушення присяги. Проект відповідної постанови зареєстрував народний депутат Кожем’якін, який у пояснювальній записці зазначив: “…зловживання своїми повноваженнями, зокрема, розгляд справ з грубим порушенням правил підвідомчості та підсудності, а також численні факти корупційних дій, причетність до рейдерських атак в Одеській області призводять до зниження авторитету суду як органу, що здійснює правосуддя та покликаний захищати права та законні інтереси громадян і дають підстави констатувати наявність у діях Глуханчука О.В. ознак порушення суддівської присяги”.

Рух ЧЕСНО в рамках кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд! слідкує за процесом очищення судової системи від суддів з сумною репутацією, суддів-хабарників та порушників закону й норм етики. Увага небайдужої громадськості та журналістів є важливою частиною змін у судах та часто стає ще однією причиною для Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії очищувати систему. З огляду на це закликаємо журналістів разом з нами контролювати справу Глуханчука та інших порушників.