Рух ЧЕСНО презентував онлайн-базу корупційних справ щодо суддів “Суд над суддями”

Рух ЧЕСНО в рамках кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! 10 липня презентував онлайн-базу справ НАБУ щодо суддів, обвинувачених у корупції “Суд над суддями”. 
ОНЛАЙН-БАЗА: https://chesnosud.org/cases-of-judges/

“Суд над суддями” – це єдина інтерактивна база справ НАБУ щодо суддівської корупції, обвинувальні акти щодо яких були передані до українських судів з 2016 по 2019 рік. У зручному форматі: картками справ суддів, які можна відфільтрувати за різними критеріями, та з автоматичним лічильником часу розгляду справ, – база стане помічником для журналістів та громадських активістів, а також нагадуванням для правоохоронних органів. 

В українських судах з 2015 року, тобто моменту запуску Національного антикорупційного бюро України розглядається 37 судових провадження щодо корупції 36 суддів. Цим суддям інкримінують прийняття неправомірної вигоди, прийняття неправомірної вигоди в особливо великому розмірі, декларування недостовірної інформації, зловживання впливом, незаконне збагачення та зловживання владою або службовим становищем. За повідомленнями НАБУ та рішеннями ВРП, судді обвинувачуються у вимаганні та отриманні неправомірної вигоди на загальну суму 1 174 200 грн та 115 900 дол. США. Також 1 суддя вимагав за свої “послуги” 1 000 євро.

За цей час у жодній справі не було ухвалено вироку щодо суддів та покарано винних. Деякі справи розглядаються у судах вже понад 3 роки. 

“Суд над суддями” презентували Людмила Слива, координатор кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! та Іван П’ятак, юридичний радник ЧЕСНО. Фільтруй суд! 

ЧЕСНО. Фільтруй суд! – це довгострокова кампанія громадського контролю, спрямована на активізацію суспільства задля очищення суддівських лав від недоброчесних суддів та утвердження справедливого суду в Україні.Кампанія ЧЕСНО.Фільтруй суд! ініційована Центром демократії та верховенства права в рамках Руху ЧЕСНО та стартувала у червні 2016 року після ухвалення змін до Конституції у частині правосуддя та нового закону про судоустрій та статус суддів. ЧЕСНО. Фільтруй суд! керується кращими практиками Руху ЧЕСНО та моніторить хід реформи, аналізує служителів Феміди та кандидатів на їхні посади, контролює хід конкурсів, а також актуалізує судову тематику в інформаційному просторі.