ЧЕСНО. Фільтруй суд! запустив базу профайлів суддів

Рух ЧЕСНО в рамках кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд! запустив унікальну базу профайлів суддів України. У профайлах зібрана інформація із відкритих джерел про кар’єру, сумнівні судові рішення, статки, родинні зв’язки, причетність до корупційних справ та інші дані, які дозволяють робити висновки про доброчесність судді. Судді, які порушили щонайменше один критерій доброчесності, є недоброчесними та відмічені у профайлах чорним часником.

У першу чергу Рух ЧЕСНО проаналізував суддів першої інстанції Києва, суддів нового Верховного Суду й поступово наповнює базу профайлів даними про служителів Феміди з регіонів. У базі також можна знайти профайли суддів апеляційних судів, які протягом листопада проходять кваліфікаційне оцінювання у ВККС.

Наразі у базі міститься інформація про понад 500 суддів й у планах ЧЕСНО сформувати профайли про кожного працюючого суддю країни. Найближчим часом ЧЕСНО. Фільтруй суд! аналізуватиме профайли суддів Київської області та суддів апеляційних судів у регіонах України.


Рух ЧЕСНО збирає інформацію за власною методологією з відкритих загальнодоступних джерел та не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину. Висновки ЧЕСНО про недоброчесність суддів є оціночними судженнями, що можуть не збігатися із офіційними рішеннями та висновками державних органів. Судді Верховного Суду так само аналізувалися за загальною методологією підготовки профайлів ЧЕСНО.Фільтруй суд! і висновки про їхню недоброчесність робились на базі згаданої методології. Таким чином недоброчесними були визнані не лише судді, що отримали негативний висновок Громадської ради доброчесності.

База доступна за лінком