ЧЕСНО. Фільтруй суд! провели зустріч з учасниками Семінару Творчої Молоді

Сьогодні, 4 травня, комунікаційна частина команди ЧЕСНО. Фільтруй суд! виступила з лекцією про діяльність кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! на Семінарі Творчої Молоді у Ірпені.

Керівник відділу комунікації та адвокації Центру демократії та верховенства права Лілія Дроздик розповіла про особливості роботи в громадському секторі загалом та про нюанси громадської діяльності по очищенню влади від недоброчесних суддів.

Також вона розповіла про акції, які організовували або у яких брали участь ЧЕСНО. Фільтруй суд!, про приклади суддівської недоброчесності, про методологію збору інформації, що може свідчити про порушення п’яти критеріїв доброчесності, про п’ять критеріїв доброчесності, і про принципи, якими керується кампанія.

Також в рамках зустрічі відбулася публічна презентація дослідження доброчесності суддів та профайлів суддів, які проводить ЧЕСНО. Фільтруй суд!

Після лекції тривала гаряча дискусія з учасниками Семінару Творчої Молоді.

Семінар Творчої Молоді – це прогресивний майданчик для старту ініціативної молоді. Це зустрічі для обміну думками, ідеями та контактами, можливість здобути досвід у написанні/підготовці текстів, відеороликів, політичній агітації та виборчих технологіях.

Рух ЧЕСНО в рамках кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд! аналізує суддів України. У профайлах зібрана інформація із відкритих джерел про кар’єру, сумнівні судові рішення, статки, родинні зв’язки, причетність до корупційних справ та інші дані, які дозволяють робити висновки про доброчесність судді. У першу чергу Рух ЧЕСНО проаналізував суддів першої інстанції Києва, суддів нового Верховного Суду й поступово наповнює базу профайлів даними про служителів Феміди з регіонів. Тут містяться профайли діючих суддів, а також суддів, які покинули свою посаду за час наповнення бази.