ЧЕСНО.Фільтруй суд! показав “темних конячок” серед кандидатів у ВРП та ВККС

5 березня під стінами Жовтневого палацу Рух ЧЕСНО спільно з Реанімаційним Пакетом Реформ, Центром протидії корупції, Автомайданом та Фундацією DEJURE провели акцію та продемонстрували “темних конячок” серед кандидатів, з-поміж яких З’їзд суддів має обрати представників у Вищу раду правосуддя та Вищу кваліфікаційну комісію суддів.

Тарас Шевченко, директор Центру демократії та верховенства права, заявив, що обрання членів ВРП та ВККС є ключовими для країни. “Громадянське суспільство погодилося на судову реформу і передало все в руки самим суддям. Тепер самі судді вирішують долі суддів. Але громадянське суспільство мусить ретельно стежити за тим, кого обирають до ВККС та ВРП. Тому ми не перший рік аналізуємо списки кандидатів, і подали інформацію про “темних конячок”, про людей, які будуть мати величезний вплив на суспільство”, – зазначив Тарас Шевченко.

Роман Маселко, юрист ВГО “Автомайдан”, наголосив на питанні звільнення “суддів Майдану”, суддівські долі яких вирішує Вища рада правосуддя. “За 2 роки ВРП продемонструвала, що очікування суспільства не виправдалися, 85% суддів Майдану ВРП лишила на своїх посадах”.

“Від якісного складу ВРП та ВККС буде залежати, якою буде судова система. Як показує перелік кандидатів, туди йдуть, зокрема, судді, які отримали висновок про недоброчесність від ГРД, судді, які були звільнені за порушення присяги, судді, які забороняли знімати на судових процесах, судді, які дискредитували себе інакшим чином”, – додав Маселко.

Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції, зазначив, що якщо у ВРП і ВККС пройдуть недоброчесні судді, то це означатиме, що судова система не здатна самоочиститися.

По закінченню брифінгу активісти також провели театральний перформанс під час якого наглядно продемонстрували “темних конячок”, які хочуть потрапити до ключових органів суддівського врядування.

Список “темних конячок” активісти презентували 2 березня та наголосили, що 18 із 34 кандидатів у Вищу раду правосуддя та 6 із 8  кандидатів у Вищу кваліфікаційну комісію суддів мають сумнівну репутацію.

Зокрема у “Списку темних конячок” Руху ЧЕСНО судді, що виносили сумнівні рішення, зокрема, проти активістів Євромайдану, судді, які порушували права людини, приховують власні статки або живуть не за доходами, служителі Феміди, які допомагали своїм колегам уникати відповідальності за порушення та такі, що продемонстрували низький рівень знання права на іспиті під час конкурсу до Верховного Суду.

Нагадаємо, 5-6 березня у Жовтневому палаці відбуватиметься З’їзд суддів, на який з’їдуться делегати з усієї України. Ключовим питанням на порядку денному З’їзду є обрання представників у Вищу раду правосуддя, Вищу кваліфікаційну комісію суддів та обрання Ради суддів України. Громадськість під час акції закличе делегатів дати шанс оновити ключові органи у питаннях суддівської кар’єри та не обирати кандидатів, представлених на у списку “темних конячок”.

Список профайлів кандидатів “темних конячок”: https://chesnosud.org/news/hto-jde-u-vyshhu-radu-pravosuddya-ta-vyshhu-kvalifikatsijnu-komisiyu-suddiv-profajly-kandydativ/