ЧЕСНО.Фільтруй суд! подолали екватор з проведення тренінгів з громадського контролю судової реформи у регіонах

Рух ЧЕСНО в рамках кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд! провів тренінг з громадського контролю судової реформи “Судова реформа: як громадськості впливати на місцях” у тринадцяти регіонах України, починаючи з лютого.

 

А саме, в містах Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Черкаси, Житомир, Чернігів, Рівне, Луцьк, Краматорськ, Полтава, Сєвєродонецьк, Харків, Суми.

Загалом у цих 13 містах на тренінги було подано 528 заявок. Участь в тренінгах взяли 283 активісти з 65-и різних населених пунктів.

В рамках тренінгів учасники дізналися, що таке суддівська недоброчесність, чому і як це поняття виникло в Україні та як з нею можна боротися, які існують практичні й перевірені інструменти громадського контролю роботи суддів на місцях, де шукати інформацію про суддів, як її опрацьовувати та використовувати, які існують підводні камені поширення інформації про суддів тощо.

Також усі учасники тренувалися застосовувати інструменти пошуку інформації про суддів. Так, у кожному місті були проведені практичні частини, в яку входили пошук джерел та визначення алгоритмів пошуку інформації про суддю (державні реєстри, декларації), що робити із знайденою інформацією та як розповсюджувати інформацію в публічний простір.

Наприкінці тренінгу учасники брали участь в практикумі: була проведена групова командна робота над пошуком інформації про місцевих суддів, а також презентація знайдених та проаналізованих даних і аналіз ризиків під час поширення інформації.

Також окремо, зокрема для ЗМІ, в кожному місті була проведена публічна презентація результатів аналізу суддів апеляційного суду області за критеріями доброчесності.

Загалом було підготовлено та презентовано 329 регіональних профайли суддів місцевих обласних апеляційних судів.

Під час підготовки профайлів аналітики ЧЕСНО. Фільтруй суд! оцінювали доброчесність суддів за п’ятьма критеріями, користуючись інформацією із достовірних відкритих джерел. Критерії: пречетність до корупції, ухвалення сумнівних рівень, непрозорість статків, неетична поведінка і порушення прав людини.

Профайли про суддів кампанія ЧЕСНО. Фільтруй суд! опублікувала на своєму сайті та передає Вищій кваліфікаційній комісії суддів та Громадській раді доброчесності для використання під час кваліфікаційного оцінювання суддів Києва. Рух ЧЕСНО збирає інформацію за власною методологією з відкритих загальнодоступних джерел та не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину. Висновки ЧЕСНО про недоброчесність суддів є оціночними судженнями, що можуть не збігатися із офіційними рішеннями та висновками державних органів.

Наразі тривають та заплановані тренінги в таких містах України: Ужгород, Хмельницький, Вінниця, Кропивницький, Дніпро, Запоріжжя, Чернівці, Одеса, Миколаїв, Херсон.

Нагадаємо, Рух ЧЕСНО проводить серію тренінгів “Судова реформа: як громадськості впливати на місцях”, що відбудуться в рамках всеукраїнської кампанії ЧЕСНО.Фільтруй Суд! Упродовж лютого-травня тренінги відбудуться в усіх регіонах України. Деталі: https://goo.gl/CJVcWX

Реєстрація учасників: bit.ly//workshop_chesnosud2018