ЧЕСНО. Фільтруй суд! підготували FAQ для бази профайлів суддів

ЧЕСНО. Фільтруй суд! підготували відповіді на найпоширеніші питання щодо того, як найзручніше користуватися базою профайлів суддів.

В рубриці “питаня-відповідь” можна знайти відповідь на питання, наприклад, що таке профайли суддів, яка інформація надається у профайлах суддів, як знайти потрібного суддю та суд, які критерії доброчесності використовувалися при аналізі суддів, які судді вважаються доброчесними та недоброчесними тощо.

Рух ЧЕСНО в рамках кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд! аналізує суддів України. У профайлах зібрана інформація із відкритих джерел про кар’єру, сумнівні судові рішення, статки, родинні зв’язки, причетність до корупційних справ та інші дані, які дозволяють робити висновки про доброчесність судді. У першу чергу Рух ЧЕСНО проаналізував суддів першої інстанції Києва, суддів нового Верховного Суду, суддів апеляційних судів у кожній області й поступово наповнює базу профайлів даними про служителів Феміди з регіонів. Тут містяться профайли діючих суддів, а також суддів, які покинули свою посаду за час наповнення бази.

Рух ЧЕСНО збирає інформацію за власною методологією з відкритих загальнодоступних джерел та не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину. Висновки ЧЕСНО про недоброчесність суддів є оціночними судженнями, що можуть не збігатися із офіційними рішеннями та висновками державних органів.