Через 6 років після викриття суддя отримав 10 років позбавлення волі

Сьогодні, 26 грудня, Вінницьким апеляційним судом залишено без змін вирок Вінницького міського суду від 13.09.2016, яким суддю Микола Мотрука, який на той час працював суддею в Іллінецькому районному суді, засуджено за ч. 3 ст. 368, ч. 1 ст. 366 КК України до покарання у виді 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати посаду судді строком на 3 роки.

Нагадаємо, що у 2012 році, за участі прокуратури Вінницької області, викрито суддю в одержанні неправомірної вигоди. За версією слідства, Микола Іванович попросив 5000 гривень (630 доларів), за те, щоб пом’якшити покарання водію, якого спіймали нетверезим за кермом. Спочатку суддя призначив позбавити чоловіка посвідчення водія на три роки, а коли отримав гроші — підробив власну попередню постанову, де змінив покарання на 60 годин громадських робіт.
Обвинувачений провину не визнав, нічого в суді пояснювати не схотів. Але покарання отримав. Тепер, аж у 2018-му, апеляція затвердила термін у 10 років позбавлення волі.

У подальшому, Вінницьким міським судом визнано те, що прокуратурою області доведено у суді факт одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище. А відтак, наведений вирок міського суду набув законної сили.