Арешт для експрезидента

4 травня 2020 року Печерський районний суд міста Києва прийняв історичне рішення — суддя Олеся Батрин задовольнила клопотання прокуратури, яке стосувалося заочного тримання під вартою колишнього президента України Віктора Януковича. 

Віктора Януковича підозрюють у поваленні конституційного ладу, а саме неконституційному способі зміни Конституції України у 2010 році. Ідеться про рішення Конституційного Суду України, яким було визнано неконституційним Закон України “Про внесення змін до Конституції України” від 08.12.2004 року. Таким чином почала діяти Конституція України в редакції 1996 року, що призвело до збільшення повноважень президента Януковича. 

“Внаслідок цього рішення Президент України по факту отримав набагато більше повноважень, ніж могли передбачити виборці, коли він обирався. — зазначає координаторка кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! Людмила Слива — Що ж до суддів Конституційного Суду, які причетні до ухвалення зазначеного рішення, то вони, наскільки нам відомо, фігурують у справі лише як свідки.”

Суддя Олеся Батрин, яка постановила заочно арештувати Януковича, у 2017 році також постановляла ухвалу про обрання запобіжного заходу для ексміністра юстиції часів Януковича Лавриновича у вигляді тримання під вартою терміном на 60 діб у справі про захоплення державної влади 2010 року.

Більше про суддю — в базі профайлів ЧЕСНО. Фільтруй суд!