Антикорупційний суд об’єднав дві справи щодо недоброчесного судді Лазюка

Вищий антикорупційний суд об’єднав дві справи за обвинуваченням судді Дзержинського районного суду міста Харкова Сергія Лазюка в одержанні неправомірної вигоди.

Суддю Лазюка підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або отримання неправомірної вигоди службовою особою). Кримінальне провадження за цим епізодом відкрили ще в березні 2015 року. Його розслідування здійснювалося Генеральною прокуратурою, однак склад злочину тоді не був знайдений і провадження закрили. Також НАБУ і САП розслідували ще одну справу відносно Лазюка, яку теж передали до суду.

В базі ЧЕСНО. Фільтруй суд! “Суди на суддями” обидві справи Лазюка зафіксовані. Так, за версією слідства та за інформацією з рішення Вищої ради правосуддя, суддя Лазюк нібито вимагав із використанням наданої влади неправомірну вигоду в сумі 3 000 доларів США та отримав неправомірну вигоду у сумі 75 000 грн за прийняття рішення на користь особи, що надала неправомірну вигоду, – позивача у цивільній справі та прийняв пропозицію отримати неправомірну вигоду.
Також за версією слідства та за інформацією з рішення Вищої ради правосуддя, суддя Лазюк нібито отримав неправомірну вигоду в розмірі 800 дол. США за ухвалення заочного рішення у цивільній справі на користь особи, що надала неправомірну вимогу. Ця справа на розгляді в суді уже 3 роки і 7 місяців.

Обидві справи передали до ВАКС. Тому прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури просив суд об’єднати ці дві справи Лазюка. ВАКС клопотання задовольнив.

З базою “суди над суддями” можна ознайомитися за лінком: https://chesnosud.org/cases-of-judges/