Вищий антикорсуд відправив за грати суддів-фігурантів матеріалів ЧЕСНО. Фільтруй суд!

Вищий антикорупційний суд виніс рішення у справах двох суддів, обвинувачених у хабарництві: обидва отримали обвинувальні вироки.

Так, 19 лютого, як повідомляє видання “Українська правда”  ВАКС ухвалив рішення, яким визнав суддю Апеляційного суду Черкаської області Володимира Пономаренка винним в отриманні неправомірної вигоди. Суддю, згідно з вироком, чекає 2 роки позбавлення волі. 

До цього, 16 лютого, судді Антикорсуду винесли рішення у справі Івана Тулика, судді Рахівського районного суду Закарпатської області: він засуджений до 5 років позбавлення волі.

Володимир Пономаренко вже був фігурантом наших матеріалів. За версією Національного антикорупційного бюро України, суддя вимагав (та отримав) 30 тис. гривень від місцевого мешканця. За ці гроші він мав вплинути на суддів одного з районних судів Черкаської області, аби ті ухвалили позитивні рішення в адміністративних справах в інтересах цієї особи.

Що ж до Івана Тулика, то за інформацією з офіційного веб-сайту Національного антикорупційного бюро України, 25 березня 2019 року судді повідомили про підозру у вчиненні злочину.

Як з’ясувало слідство, служитель Феміди нібито вимагав від місцевого жителя 10 тис. грн за ухвалення судового рішення на його користь. Вже 20 березня детективи НАБУ спільно зі співробітниками Служби Безпеки України викрили суддю в момент нібито отримання неправомірної вигоди. Зазначимо, що Іван Тулик фігурував у матеріалах ЧЕСНО. Фільтруй суд! як недоброчесний суддя.

За інформацією Центру протидії корупції, рішення щодо визнання судді Пономаренка винним в отриманні неправомірної вигоди  ухвалили судді Леся ФедоракІгор Строгий і Віктор Маслов. Рішення у справі Тулика ухвалили ці ж судді.

Детально про цих та інших суддів, обвинувачених у вчиненні корупційних злочинів читайте у нашому спепроєкті “Суд над суддями”.