Андрій Козлов став членом ВККС за квотою Уповноваженого з прав людини

Сьогодні конкурсна комісія при Уповноваженому від Верховної Ради з прав людини серед 9 кандидатів на посаду члена дисциплінарної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів визначила свого фаворита. Ним став Андрій Козлов – провідний юридичний радник Democracy Reporting International Ukraine, консультант-спостерігач у Конституційній Комісії. З 2004 року Андрій Козлов займається приватною юридичною практикою.

maxresdefault
Андрій Козлов в ефірі hromadske.tv

У своєму мотиваційному листі Андрій Козлов вказав на те, що найбільш рушійною силою будь-якого суспільства є довіра: “А довіра виникає лише там, де існує гарантія справедивості, сурядність ходу речей правді. Без сильно інтелектуально та морально правосуддя її не буває… Ми побачимо, що реформа перемогла не по якихось очевидних явищах, а лише по загальному визнанню збільшення відчуття справедливості, по знакових справах, коли слабкий зможе перемогти сильного силою права, коли інвестора більше не так сильно цікавитиме арбітражне застереження або виведення спорів в іноземну юрисдикцію“. Він упевнений, що маючи такі можливості, Україні варто спробувати очистити судову чистему через прозорі конкурси та оцінювання доброчесності. Також, Андрій Козлов зазначив про намір підтримувати та допомагати налагоджувати діяльність Громадської ради доброчесності з ВККС, оскільки механізм впливу супільства напроцесі відбору суддів запроваджується вперше.

З повним пакетом документів Андрія Козлова можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, згідно з новим законодавством, після старту судової реформи, протягом тридцяти днів Уповноважений Верховної Ради України з прав людини і голова Державної судової адміністрації України призначають додатково по одному члену Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.