Андрій Козлов оскаржуватиме звільнення з ВККС

Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів Андрій Козлов заявив про те, що має намір оскаржувати офіційне рішення про звільнення.

27 червня у ЗМІ з’явилася інформація про те, що Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звільнила члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів Андрія Козлова, призначеного за квотою омбудсмена в жовтні 2016 року терміном на 4 роки.

«Я вважаю що причина цього кроку, перш за все, політична. Це пов’язано зі зміною влади в країні… Це член комісії, який з попередніми (представниками влади) не надто танго танцював, і з нинішніми теж не буде», — заявив Андрій Козлов.

Звільнення відбулось одразу після того, як Андрій Козлов публічно заявив про фальсифікацію ВККС голосування за подолання негативного висновку Громадської ради доброчесності щодо судді Майдану з Київського апеляційного адміністративного суду Інни Грибан. 12 червня рішення на підтримку цієї судді не набрало необхідних 11 голосів для подолання такого негативного висновку, що автоматично означає подання про її звільнення. Натомість члени ВККС оголосили перерву, чим відтягнули вирішення цього питання. На знак протесту Андрій Козлов залишив засідання ВККС. Згодом у своїх постах у соціальній мережі та коментарях журналістам розкритикував процедуру кваліфікаційного оцінювання та намагання його колег “протягнути” усіх сумнівних суддів, навіть там, де є беззаперечні докази недоброчесності.

Нагадаємо, що громадські організації, зокрема й Центр демократії та верховенства права, які займаються питанням судової та антикорупційної реформи, засуджують рішення Уповноваженої про звільнення Андрія Козлова.