Акція СУПЕРМАРКЕТ ІНДУЛЬГЕНЦІЙ: Вища рада правосуддя прикриває суддів-корупціонерів?

24 січня о 9:30 активісти Всеукраїнського об’єднання “Автомайдан”, ГО “Центр протидії корупції”, Громадського Руху “Чесно” та Реанімаційного Пакету Реформ проведуть акцію «Супермаркет індульгенцій» під будівлею Вищої ради правосуддя (вул. Студентська, 12А).

Громадські організації вимагають відкликати публічне звернення, в якому Вища рада правосуддя, за власним трактуванням Конституції, забороняє слідчим суддям обирати запобіжний захід для суддів-хабарників без попередньої згоди ВРП, що створює можливості для уникнення такими суддями відповідальності.

На акції учасники продемонструють, як Вища рада правосуддя відкриває магазин продажу індульгенцій для суддів-корупціонерів. Під час перформансу судді, яких піймали на хабарі, будуть підходити до Вищої ради правосуддя просити та купувати індульгенції. Ті, опираючись на видання Конституції за редакцією ВРП, будуть видавати індульгенції суддям, тим самим звільняючи їх від будь-якого покарання.

Під час акції також відбудеться прес-брифінг, в якому візьмуть участь:

Єгор СОБОЛЄВ, народний депутат України, голова Комітету ВРУ з питань запобігання корупції;
Роман МАСЕЛКО, активіст Автомайдану, член Громадської ради доброчесності;
Віталій ШАБУНІН, голова правління ГО «Центр протидії корупції»;
Роман КУЙБІДА, головний експерт Реанімаційного Пакету Реформ з питань судової реформи
Галина ЧИЖИК, активістка “ЧЕСНО. Фільтруй суд!”

Нагадаємо, 16 січня Вища рада правосуддя опублікувала публічне звернення, в якому зазначила, що “суддя, затриманий за підозрою у вчиненні діяння, за яке встановлена кримінальна відповідальність, повинен бути негайно звільнений після з’ясування його особи”. Це означає, що НАБУ та представники Антикорупційної прокуратури, затримавши суддю при отриманні хабара, не мають права направляти до суду клопотання про обрання для нього запобіжного заходу без отримання на це згоди ВРП. Враховуючи, що запобіжний захід має бути обрано протягом 60 годин, очевидно, що суддів-хабарників будуть просто відпускати.

Повний текст звернення: http://www.vru.gov.ua/news/1956

За додатковою інформацією звертайтесь:
Катерина, Автомайдан 093 253 62 63