8 з 9 суддів, що будуть проходити кваліфікаційне оцінювання 9 листопада, недоброчесні – аналіз ЧЕСНО. Фільтруй суд!

Відповідно до пункту 21 розділу ХІІ “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про судоустрій і статус суддів” Вища кваліфікаційна комісія суддів України завершує процедури кваліфікаційного оцінювання, розпочаті до набрання чинності цим Законом, за правилами, які діяли на день початку такого кваліфікаційного оцінювання. 12 жовтня 2017 року ВККС затвердила графік проведення співбесід для завершення процедури первинного кваліфікаційного оцінювання. Першими, 9 листопада 2017 року, будуть проходити оцінювання 9 суддів апеляційних судів.

ЧЕСНО. Фільтруй суд! проаналізував цих 9 суддів відповідно до власної методології, та виявив порушення критеріїв доброчесності у 8 з 9 служителів Феміди.

Загалом, за даними ЧЕСНО. Фільтруй суд!, серед дев’яти суддів восьмеро є недоброчесними. Так, 5 суддів причетні до ухвалення сумнівних рішень, 5 мають непрозорі статки або їхній стиль життя не відповідає задекларованим доходам, а також 3 судді порушили норми професійної етики.

Серед усіх 9-и суддів 5 є “суддями Майдану”. Так, судді Ященко Ірина Юріївна, Слива Юрій Михайлович, Рудніченко Оксана Миколаївна, Дрига Андрій Миколайович та Габрієль Віктор Олександрович не задовольнили апеляційні скарги осіб, котрі були позбавлені права керування автомобілем через те, що вони нібито не зупинилися на вимогу інспектора ДАІ 29 грудня 2013 року (день проведення акції протесту – поїздки “Автомайдану” до резиденції президента Януковича в Межигір’ї). Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя констатувала, що під час розгляду адміністративних матеріалів щодо зазначених осіб вказаними суддями (за винятком судді Габрієля В.О.) допущено порушення норм Кодексу про адміністративні правопорушення, що свідчить про наявність у їхніх діях ознак дисциплінарного проступку. Однак дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя відмовила у притягненні вказаних суддів до дисциплінарної відповідальності у зв’язку із закінченням строку для притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

Найбільше критеріїв доброчесності Руху ЧЕСНО порушила суддя Ященко Ірина Юріївна. Це неетична поведінка, ухвалення сумнівних рішень та непрозорість статків. Вона також є “суддею Майдану”.

Рух ЧЕСНО збирає інформацію з відкритих загальнодоступних джерел та не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину. Висновки ЧЕСНО про причетність кандидатів до корупційних діянь, ухвалення сумнівних рішень є оціночними судженнями, що можуть не збігатися із офіційними рішеннями та висновками державних органів.

СПИСОК СУДДІВ, ЩО БУДУТЬ ПРОХОДИТИ КВАЛІФІКАЦІЙНЕ ОЦІНЮВАННЯ 9 ЛИСТОПАДА: