75 новообраних суддів Верховного Суду складуть присягу, 21 з них – недоброчесний

Завтра, сьомого травня о 10:00, 75 новообраних суддів Верховного Суду складуть присягу. 21 з 75 новообраних суддів – недоброчесні. Урочиста церемонія складання присяги відбудеться зранку у Кловському палаці у Києві, де нині розміщується Верховний Суд.

Нагадаємо, що 21 березня Вища рада правосуддя оголосила список нових суддів Верховного Суду. Протягом двох днів 19 і 20 березня ВРП розглянула 78 переможців конкурсу на вакантні посади у чотирьох касаційних інстанціях ВС. За результатами розгляду, Вища рада правосуддя рекомендувала Президенту призначити 69 кандидатів, 18 з них порушили критерії доброчесності, відповідно до методології ЧЕСНО. Фільтруй суд! Також, за результатами розгляду, щодо 8 кандидатів розгляд було відкладено, але згодом ВРП рекомендувала призначити 6 із цих 8 суддів суддів до Верховного Суду, троє з яких – недоброчесні.

Таким чином, в Україні закінчився конкурс на зайняття вакантних посад у Верховному Суді. Перед початком конкурсу команда ЧЕСНО. Фільтруй суд! склала список недоброчесних кандидатів на посади у ньому. Аналітичні довідки ЧЕСНО були надіслані до Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Громадської ради доброчесності для оцінки кандидатів.

Інтерактивний список недоброчесних кандидатів до Верховного Суду: https://chesnosud.org/nedobrochesni-u-verhovnyj-sud/. У списку можна перевірити, скільки кандидатів, які порушили критерії доброчесності ЧЕСНО. Фільтруй суд!, покинули конкурс та хто із недоброчесних отримав негативний висновок Громадської ради доброчесності.