67 “суддів Майдану” досі працюють в київських судах

У судах першої інстанції Києва досі працює 67 “суддів Майдану”, які виносили рішення проти активістів Революції Гідності. Такі дані зібрала кампанія ЧЕСНО. Фільтруй суд! за результатами аналізу 12 судів першої інстанції столиці.

67 суддів – це майже 20% від усіх суддів Києва. При цьому 40% із них приховали ці факти у декларації доброчесності. Згідно з аналізом ЧЕСНО, рішення проти Майдану виносили половина суддів Подільського районного суду, 40% суддів Шевченківського районного суду та понад чверть суддів Святошинського, Дніпровського та Деснянського районних судів.

Одним із найвідоміших суддів Майдану у місті Києві є Богдан Санін, суддя-спікер Окружного адміністративного суду, який заборонив проводити мітинги на Майдані Незалежності, Європейській площі, вулицях Банковій, Грушевського, Богомольця з 1 грудня 2013 року до 7 січня 2014 року.

Також це суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Євгеній Аблов. 9 грудня 2013 суддя Аблов прийняв постанову, якою зобов’язав представників МВС, МНС та КМДА звільнити Майдан Незалежності та центральні вулиці Києва від протестувальників. 

Суддя Шевченківського районного суду Володимир Бугіль обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою активісту Євромайдану Андрію Дзиндзі у зв’язку із подіями, що відбулися під час акції протесту 1 грудня 2013 року по вул. Банковій. Суддя Бугіль надав дозвіл на обшук у приміщеннях, що належали активісту Євромайдану Кадурі. Саме Бугіль відпустив під заставу “славнозвісного” Вадима Тітушка. Також, у грудні 2011 року суддя Бугіль вів кримінальну справу щодо активістів Податкового Майдану, яких обвинувачували у пошкодженні бруківки на Майдані Незалежності восени 2010 року. 

Суддя Солом`янського районного суду Людмила Кізюн обрала запобіжний захід у вигляді тримання під вартою учасника масових акцій протесту 19 січня 2014 року по вул. Грушевського у м. Києві. 

Олег Лінник, суддя Шевченківського районного суду Києва позбавив громадянина України права керування автомобілем через те, що він нібито не зупинився на вимогу інспектора ДАІ 29 грудня 2013 року (день, коли проводилася акція протесту – поїздка “Автомайдану” до резиденції президента Януковича в Межигір’ї). 

Відносно судді Печерського районного суду Києва Віктора Кицюка Шевченківським районним судом Києва розглядається обвинувальний акт щодо завідомо неправосудних рішень з метою незаконного переслідування учасників руху “Автомайдан” під час масових акцій протесту у період з листопада 2013 року по лютий 2014 року.

Під пильним керівництвом тодішньої Голови Голосіївського суду Олени Первушиної суд активно долучився до переслідування активістів під час Революції Гідності.

Профайли про суддів кампанія ЧЕСНО. Фільтруй суд! опублікувала на своєму сайті та передасть ВККС та ГРД для використання під час кваліфікаційного оцінювання суддів Києва.

Рух ЧЕСНО збирає інформацію за власною методологією з відкритих загальнодоступних джерел та не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину. Висновки ЧЕСНО про недоброчесність суддів є оціночними судженнями, що можуть не збігатися із офіційними рішеннями та висновками державних органів.