6 з 7 суддів, що будуть проходити кваліфікаційне оцінювання 14 листопада, недоброчесні – аналіз ЧЕСНО. Фільтруй суд!

Вища кваліфікаційна комісія суддів України завершує процедури кваліфікаційного оцінювання суддів. Так, відповідно до затвердженого графіку проведення співбесід для завершення процедури первинного кваліфікаційного оцінювання, друга група з семи суддів буде проходити кваліфоцінювання 14 листопада.

ЧЕСНО. Фільтруй суд! проаналізував цих 7 суддів відповідно до власної методології, та виявив порушення критеріїв доброчесності у 6 з 7 служителів Феміди.

Загалом, за даними ЧЕСНО. Фільтруй суд!, серед семи суддів шестеро є недоброчесними.

Так, 4 суддів Київського апеляційного адміністративного суду – Оксененко Олег Миколайович, Станік Сергій Романович, Тарасенко Кароліна Віталіївна, Тищенко Оксана Володимирівна мають непрозорі статки або їхній стиль життя не відповідає задекларованим доходам. 2 судді Київського апеляційного адміністративного суду – Грибан Інна Олександрівна, Присяжнюк Олег Богданович причетні до ухвалення сумнівних рішень.

Також один суддя є “суддею Майдану”. Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Грибан Інна Олександрівна у складі колегії винесла постанову, якою залишила без змін рішення суду першої інстанції щодо обмеження права на мирне зібрання Чернігівській облорганізації політичної партії “Демократичний Альянс” та іншим суб’єктам встановлювати малі архітектурні форми, використовувати звуко- та кіно- відтворюючу апаратуру з 23 листопада 2013 року по 7 січня 2014 року у центрі міста Чернігова. Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 23 березня 2016 року це рішення було скасоване, а справа направлена на новий розгляд до суду першої інстанції. Рішенням дисциплінарної палати встановлено, що при розгляді зазначеної справи суддя допустила порушення норм процесуального права, які свідчать про наявність в її діях ознак дисциплінарного проступку, однак, у зв’язку зі спливом строку для притягнення до дисциплінарної відповідальності, у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Грибан було відмовлено.

Рух ЧЕСНО збирає інформацію з відкритих загальнодоступних джерел та не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину. Висновки ЧЕСНО про причетність кандидатів до корупційних діянь, ухвалення сумнівних рішень є оціночними судженнями, що можуть не збігатися із офіційними рішеннями та висновками державних органів.

СПИСОК СУДДІВ, ЩО БУДУТЬ ПРОХОДИТИ КВАЛІФІКАЦІЙНЕ ОЦІНЮВАННЯ 14 ЛИСТОПАДА:
Грибан Інна Олександрівна
Оксененко Олег Миколайович
Присяжнюк Олег Богданович
Станік Сергій Романович
Тарасенко Кароліна Віталіївна
Тищенко Оксана Володимирівна
Яковлєв Михайло Леонідович

Згідно з затвердженим графіком, 14 листопада співбесід для завершення процедури первинного кваліфікаційного оцінювання мали також проходити судді Київського апеляційного адміністративного суду Губська Олена Анатоліївна та Пилипенко Олена Євгеніївна. Проте, за інформацією прес-служби ВККС, співбесіди у межах первинного кваліфікаційного оцінювання суддів Київського апеляційного адміністративного суду Губської Олени Анатоліївни та Пилипенко Олени Євгеніївни Комісією перенесено на 21 листопада 2017 року.

Нагадаємо, що 9 листопада Вища кваліфікаційна комісія суддів України провела співбесіди з дев’ятьма суддями апеляційних судів для завершення процедури первинного кваліфікаційного оцінювання. За результатами кваліфоцінювання 2 судді підтвердили здатність здійснювати правосуддя. Стосовно інших 7 суддів ВККС оголосила перерву до 16 листопада через необхідність проведення додаткової перевірки.