3 з 6 суддів, що будуть проходити кваліфікаційне оцінювання 16 листопада, недоброчесні – аналіз ЧЕСНО. Фільтруй суд!

Вища кваліфікаційна комісія суддів України завершує процедури кваліфікаційного оцінювання суддів. Так, відповідно до затвердженого графіку проведення співбесід для завершення процедури первинного кваліфікаційного оцінювання, третя група з шести суддів буде проходити кваліфоцінювання 16 листопада.

ЧЕСНО. Фільтруй суд! проаналізував цих 6 суддів відповідно до власної методології, та виявив порушення критеріїв доброчесності у 3 з 6 служителів Феміди.

Так, Семенцов Юрій Вадимович, суддя апеляційного суду Київської області притягував до відповідальності активіста Євромайдану. Зокрема, суддя розглядаючи у апеляції рішення першої інстанції, позбавив людину на 3 місяці права керування автомобілем через те, що вона нібито не зупинилася на вимогу інспектора ДАІ 29 грудня 2013 року (день проведення акції протесту – поїздки “Автомайдану” до резиденції президента Януковича в Межигір’ї), тим самим покаравши учасника протестних акцій, але зменшивши строк обмеження, встановлений судом першої інстанції від 6 до 3 місяців. У подальшому вказану особу було звільнено від адміністративної відповідальності на підставі Закону України “Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України”.

Суддя Київського апеляційного господарського суду Гончаров Сергій Августович має непрозорі статки. А суддя апеляційного суду Київської області Коцюрба Олександр Петрович, за інформацією “Судебно-юридической газети” та Сегодня.ua, кілька разів перебував за кермом автомобіля з ознаками алкогольного сп’яніння.

Також, разом із шістьома суддями, які будуть проходити планове кваліфікаційне оцінювання, 16 листопада його будуть проходити судді апеляційного суду Київської області Габрієль Віктор Олександрович, Дрига Андрій Миколайович, Рудніченко Оксана Миколаївна, Слива Юрій Михайлович, Ященко Ірина Юріївна, суддя Київського апеляційного господарського суду Алданова Світлана Олександрівна та суддя Київського апеляційного адміністративного суду Глущенко Яна Борисівна, щодо яких при проходженні кваліфоцінювання 9 листопада була оголошена перерва через необхідність проведення додаткової перевірки.

Рух ЧЕСНО збирає інформацію з відкритих загальнодоступних джерел та не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину. Висновки ЧЕСНО про причетність кандидатів до корупційних діянь, ухвалення сумнівних рішень є оціночними судженнями, що можуть не збігатися із офіційними рішеннями та висновками державних органів.

СПИСОК СУДДІВ, ЩО БУДУТЬ ПРОХОДИТИ КВАЛІФІКАЦІЙНЕ ОЦІНЮВАННЯ 16 ЛИСТОПАДА:
Андрієнко Володимир Васильович
Гаврилюк Олександр Миколайович
Гончаров Сергій Августович
Коцюрба Олександр Петрович
Свінціцька Олена Петрівна
Семенцов Юрій Вадимович

Нагадаємо, що 9 листопада ВККС провела співбесіди з дев’ятьма суддями апеляційних судів для завершення процедури первинного кваліфікаційного оцінювання, двоє підтвердили здатність здійснювати правосуддя на кваліфоцінюванні. Також, 14 листопада ВККС провела співбесіди з сімома суддями апеляційних судів, двоє з яких не пройшли кваліфікаційне оцінювання.