2 судді підтвердили здатність здійснювати правосуддя на кваліфоцінюванні 9 листопада

Вища кваліфікаційна комісія суддів України 9 листопада провела співбесіди з дев’ятьма суддями апеляційних судів для завершення процедури первинного кваліфікаційного оцінювання.

За результатами оцінювання двоє суддів підтвердили можливість здійснювати правосуддя у відповідному суді. Це судді Київського апеляційного господарського суду Кропивна Людмила Володимирівна та Пашкіна Світлана Анатоліївна.

Стосовно суддів апеляційного суду Київської області Габрієля Віктора Олександровича, Дриги Андрія Миколайовича, Рудніченко Оксани Миколаївни, Сливи Юрія Михайловича, Ященко Ірини Юріївни ВККС вирішила оголосити перерву в розгляді питання про визначення результатів первинного кваліфікаційного оцінювання через необхідність проведення додаткової перевірки. Перерву оголосили до 10:00 16 листопада.

Нагадаємо, що ці 5 суддів є “суддями Майдану”. Так, судді Ященко Ірина Юріївна, Слива Юрій Михайлович, Рудніченко Оксана Миколаївна, Дрига Андрій Миколайович та Габрієль Віктор Олександрович не задовольнили апеляційні скарги осіб, котрі були позбавлені права керування автомобілем через те, що вони нібито не зупинилися на вимогу інспектора ДАІ 29 грудня 2013 року (день проведення акції протесту – поїздки “Автомайдану” до резиденції президента Януковича в Межигір’ї). Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя констатувала, що під час розгляду адміністративних матеріалів щодо зазначених осіб вказаними суддями (за винятком судді Габрієля В.О.) допущено порушення норм Кодексу про адміністративні правопорушення, що свідчить про наявність у їхніх діях ознак дисциплінарного проступку. Однак дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя відмовила у притягненні вказаних суддів до дисциплінарної відповідальності у зв’язку із закінченням строку для притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

Також, щодо судді Київського апеляційного господарського суду Алданової Світлани Олександрівни та судді Київського апеляційного адміністративного суду Глущенко Яни Борисівни також була оголошена перерва через необхідність проведення додаткової перевірки. Перерву оголосили до 10:00 16 листопада.

Нагадаємо, відповідно до пункту 21 розділу ХІІ “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про судоустрій і статус суддів” Вища кваліфікаційна комісія суддів України завершує процедури кваліфікаційного оцінювання, розпочаті до набрання чинності цим Законом, за правилами, які діяли на день початку такого кваліфікаційного оцінювання. 12 жовтня 2017 року ВККС затвердила графік проведення співбесід для завершення процедури первинного кваліфікаційного оцінювання.

З графіком проведення співбесід у межах первинного кваліфікаційного оцінювання суддів можна ознайомитися за посиланням.

СПИСОК ПРОФАЙЛІВ СУДДІВ, ЩО ПРОХОДИЛИ КВАЛІФІКАЦІЙНЕ ОЦІНЮВАННЯ 9 ЛИСТОПАДА:
Алданова Світлана Олександрівна
Габрієль Віктор Олександрович
Глущенко Яна Борисівна
Дрига Андрій Миколайович
Кропивна Людмила Володимирівна
Пашкіна Світлана Анатоліївна
Рудніченко Оксана Миколаївна
Слива Юрій Михайлович
Ященко Ірина Юріївна

Рух ЧЕСНО збирає інформацію з відкритих загальнодоступних джерел та не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину. Висновки ЧЕСНО про причетність кандидатів до корупційних діянь, ухвалення сумнівних рішень є оціночними судженнями, що можуть не збігатися із офіційними рішеннями та висновками державних органів.