Суддю Окружного адмінсуду Києва спіймали на хабарі у $2 тисячі

Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про підозру судді Окружного адміністративного суду міста Києва.

Про це сьогодні, 15 травня, повідомила прес-служба САП у Facebook.

За інформацією Української правди в правоохоронних органах, затримана суддя – Власенкова Олена Олександрівна.

У ході досудового розслідування установлено, що суддя хотіла отримати від представника позивача у адміністративній справі неправомірну вигоду за прийняття рішення на його користь у розмірі $10 тис дол та була викрита 10 травня при отриманні першого «траншу» в сумі $2 тис дол.

До Вищої ради правосуддя антикорупційною прокуратурою скеровано клопотання про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності, а також до Солом’янського районного суду міста Києва направлено клопотання про обрання підозрюваній запобіжного заходу.

За даними ЧЕСНО. Фільтруй суд!, суддя Власенкова Олена Олександрівна є недоброчесною. Так, за інформацією із веб-сайту “Bihus.info”, Власенкова є однією із суддів Окружного адміністративного суду м. Києва, якій у 2013 році було надано службове житло у м. Києві. За інформацією видання “Українська правда” та реєстру судових рішень, суддя подала позов щодо зобов’язання голови суду звернутися із вимогою виключити квартиру із числа службових і передати судді у постійне користування, який було задоволено, а відповідне рішення було виконане. Пізніше суддя приватизувала надану їй квартиру. У такий спосіб суддя унеможливила передачу вищевказаної квартири іншим державним службовцям, які потребуватимуть службового житла після звільнення Власенкової з посади судді та фактично використала своє службове становище в особистих цілях.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.