14 вересня перше засідання ВРП з розгляду кандидатів у Верховний Суд

14 вересня відбудеться перше засідання Вищої ради правосуддя з розгляду матеріалів кандидатів у  Верховний Суд. Засідання розпочнеться о 10:00 у приміщенні ВРП за адресою вул. Студентська, 12-а.

Нагадаємо, Вища кваліфікаційна комісія після восьми місяців конкурсу обрала 120 переможців. 30 з них отримали негативні висновки від Громадської ради доброчесності. Серед “тридцятки недоброчесних” – судді, які подавали неправдиві відомості в деклараціях, брали участь у політичних переслідуваннях, забороняли мирні зібрання під час Революції гідності, виносили політично вмотивовані рішення, грубо порушували рішення Європейського суду із прав людини та права людини, протидіяли очищенню судової влади або ж не можуть пояснити походження власних статків.

Закон дає право Вищій раді правосуддя відмовити у внесенні подання Президенту про призначення кандидата суддею у випадку обґрунтованого сумніву в його доброчесності і професійній етиці або якщо його призначення негативно вплине на рівень довіри до судової влади.

Напередодні першого засідання Вищої ради правосуддя з розгляду кандидатів у Верховний Суд активісти Кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд!, Реанімаційного Пакету Реформ, Автомайдану, Фундації DeJuRe організували Марш нечéсті в мантіях та закликали Вищу раду правосуддя не призначати кандидатів з негативними висновками Громадської ради доброчесності.

Вже у перший день, 14 вересня, Вища рада правосуддя розгляне питання рекомендації на призначення суддею Верховного Суду Олександра Золотнікова, який неодноразово підтримував рішення про заборону мирних зібрань, які містять ознаки грубого недбальства та свавілля. Керуючись Указом Президії Верховної Ради УРСР, а не Конституцією України, у 2013 році у  складі колегії апеляційної інстанції підтримав відповідне рішення суду нижчої інстанції, що стосувалося заборони пікетувань у Херсоні ВО “Батьківщина”. Громадська рада доброчесності затвердила негативний висносок щодо судді Золотнікова, однак він продовжує боротися за місце у Верховному Суді.

Засідання з розгляду кандидатів у Верховний Суд будуть відбуватися щодня з 14 до 25 вересня включно.

Акредитація ЗМІ проводиться за телефоном (044) 481-06-36