Суддів Ємельянова та Петрика відсторонили від виконання своїх обов’язків

На своєму засіданні Вища рада юстиції вирішила відсторонити суддю Ємельянова на 2 місяці та суддю Петрика на 20 днів від виконання своїх обов’язків до завершення досудового слідства.

Нагадаємо, суддю Вищого господарського суду Артура Ємельянова підозрюють у незаконному втручанні діяльність судових органів та в роботу автоматизованої системи документообігу суду. Більше того, у часи Януковича він став обличчям корупції у судовій владі та героєм численних публікацій щодо заробляння грошей на продажу суддівських рішень. Цікаво й те, що у 2015 році суддя Ємельянов вказав на 10 млн грн готівки, при тому, що його дохід становить всього трохи більше 220 тис. грн на рік. Незважаючи на все це, він подав документи на участь у конкурсі до Верховного Суду і вважає, що має цілком реальні шанси, щоб ним стати.

Його колега, суддя Київського апеляційного адміністративного суду Ігор Петрик теж потрапив у корупційний скандал у грудні, коли його затримали на хабарі у 5 тисяч доларів й це при тому, що він також змагатиметься за крісло у Верховному Суді, конкурс до якого триває зараз.

Однак, це ще не все, чим здивувала на своєму засіданні Вища рада юстиції, оскільки Павло Гречківський, підозрюваний у замаху на шахрайство повернувся з відпустки до виконання своїх обов’язків в установі. У вересні його СБУ викрила його у вимаганні півмільйона доларів за незаконний вплив на судове рішення, згодом на своєму засіданні ВРЮ відмовилася відсторонити Гречківського, а тому на період слідства він пішов у відпустку. Примітно, що на засіданні розглядали справу судді Ємельянова – бізнес-партнера пана Гречківського, який, до речі, заявив про самовідвід. Однак, ВРЮ вважає, що інформація в ЗМІ – недостатньо для того, щоб задовольнити його самовідвід.

Команда ЧЕСНО. Фільтруй Суд! має на меті зібрати та проаналізувати інформацію про всіх кандидатів до Верховного Суду і буде повідомляти про резонансні справи, особливо, які стосується суддів Петрика та Ємельянова