Заставенко Марина Олександрівна

Статус

Суддя суду з 20.08.2018

Декларації

Суддівська кар’єра:

2008 – 2017 – суддя Червоногвардійського районного суду міста Макіївки Донецької області (у 2013 році обрана на посаду судді безстроково).

2018 – т.ч – суддя Дарницького районного суду міста Києва ( у 2017 була тимчасово переведена у Дарницький районний суд).

 

 Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

Декларація доброчесності та родинних зв’язків за 2018 рік до сьогодні

  • Ухвалення сумнівних рішень

    За інформацією порталу “Новое время” з посиланням на “Суспільне” 19 жовтня 2020 року суддя Дарницького районного суду Марина Заставенко своїм рішенням заборонила розповсюдження книги В. Кіпіані “Справа Василя Стуса”.

    Так, Віктор Медведчук подав до суду позов про захист честі, гідності та ділової репутації та спростування недостовірної інформації, яким, зокрема, вимагає заборонити розповсюдження книги «Справа Василя Стуса» авторства журналіста Вахтанга Кіпіані та поширювати будь-яку інформацію про книгу у ЗМІ та в Інтернеті.

    Саме Віктор Медведчук був захисником поета-дисидента Василя Стуса, якого згодом засудили до десяти років примусових робіт і п’яти років заслання у виправно-трудовій колонії суворого режиму, де поет загинув. При цьому Медведчука неодноразово звинувачували у тому, що він не використав усі можливі засоби захисту у кримінальному процесі щодо Василя Стуса, що стало підставою такого вироку поету.

Інша інформація:

Як вбачається з офіційного веб-сайту Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, у 2016 році за поданням Служби Безпеки України щодо судді Заставенко відкрили дисциплінарне провадження. Так, за даними "Судово юридичної газети", Марина Заставенко, яка до переведення у Дарницький районний суд міста Києва працювала у Червоногвардійському районному суді Макіївки Донецької області, систематично їздила на окуповані території та тривалий час не здійснювала правосуддя.

Попри це Вища кваліфікаційна комісія суддів припинила дисциплінарне провадження щодо судді.

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу