Зайцев Юрій Олексійович

Статус

Суддя суду з 18.05.2012

Декларації
 • Порушення прав та свобод

  Згідно із рішенням Третьої дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 4 квітня 2018 року, суддя Зайцев Ю.О. 4 січня 2016 року постановив ухвалу, якою частково задоволив заяву КП «Глобус» про надання відстрочки виконання рішення цього суду від 26 жовтня 2015 року у справі № 916/3627/15 та надав КП «Глобус» відстрочку виконання зазначеного рішення до 15 липня 2016 року. 

  Постановою Одеського апеляційного господарського суду від 10 лютого 2016 року ухвалу господарського суду Одеської області від 4 січня 2016 року залишено без змін.

  6 квітня 2016 року постановою Вищого господарського суду України скасовано рішення першої та апеляційної інстанцій, у задоволенні заяви КП «Глобус» про відстрочку виконання судового рішення відмовлено. Зокрема, зазначено, що місцевий та апеляційний господарські суди взяли до уваги лише доводи боржника, не встановивши при цьому матеріального інтересу стягувача, що є порушенням принципів змагальності та рівності сторін перед законом і судом.

  Як вбачається з рішення Вищої ради правосуддя, Дисциплінарна палата встановила, що суддя господарського суду Одеської області Зайцев Ю.О., задовольняючи заяву КП «Глобус», в ухвалі від 4 січня 2016 року не навів мотивів прийняття викладених у ній аргументів: зазначив лише про наявність непереборних обставин, які перешкоджають виконанню рішення суду, як про підставу часткового задоволення заяви про відстрочку виконання рішення суду, проте не зазначив, яких саме.

  З огляду на очевидну невмотивованість рішення Дисциплінарна палата вбачає недбале ставлення судді Зайцева Ю.О. до службових обов’язків та вчинення ним дисциплінарного проступку, у зв’язку з чим притягнула його до дисциплінарної відповідальності. 

  Однак, згідно з рішенням від 17 липня 2018 року, Вища рада правосуддя встановила, що розгляд питання щодо надання відстрочки виконання рішення господарського суду не стосується вирішення спору по суті, тому незазначення мотивів вжиття таких заходів не становить складу окремого дисциплінарного проступку та не може бути підставою для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності. 

  Таким чином, вирішила скасувати рішення Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 4 квітня 2018 рокупро притягнення до дисциплінарної відповідальності судді господарського суду Одеської області Зайцева Юрія Олексійовича та закрити дисциплінарне провадження.

Характеристика професійної діяльності

За даними офіційного веб-сайту Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, 23 липня 2018 року Комісія ухвалила рішення про невідповідність Зайцева Ю.О. займаній посаді судді. 

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу