Юрченко Валентина Петрівна

Освіта:

1998 – Донецький національний університет.

Суддівська кар’єра:

20022007 – суддя Гірницького районного суду міста Макіївки Донецької області;

20072008 – суддя Донецького  окружного  адміністративного суду;

20082013 – суддя Донецького апеляційного адміністративного суду;

20132017- суддя Вищого адміністративного суду України;

2017 – т.ч. – суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2011-2015 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Досьє судді

Висновок Громадської ради доброчесності

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

  • Непрозорість статків

    Відповідно до аналітики Громадського руху ЧЕСНО "Тіні забутих статків: е-декларації суддів ВАСУ" суддя Юрченко В. П. лише в електронній декларації проінформувала суспільство про наявність у її чоловіка земельної ділянки площею 1000 кв.м, квартири площею 65,6 кв.м та двох автівок – ЗАЗ 968М 1992 року та "М2141" 1994 року (забувши уточнити, що це Москвич).

  • Ухвалення сумнівних рішень

    1) Як вбачається із реєстру судових рішень, суддя Юрченко В. П. була у складі колегії суддів, які 14 березня 2016 року визнали незаконним та скасували подання Вищої ради юстиції про звільнення судді Дарницького районного суду м. Києва Пойди Сергія Миколайовича за рішення проти Майдану (а саме, 23 січня 2014 року суддя Пойда ухвалив рішення про тримання під вартою активістів Майдану).

     

    2) Юрченко В. П. входила до складу колегії Донецького апеляційного адміністративного суду, яка залишила в силі рішення першої інстанції про скасування присвоєння Президентом України звання Героя України С. Бандери. Як зазначає агенція УНІАН, суд у своєму рішенні послався на те, що указ президента В. Ющенка про присвоєння С. Бандері звання Героя України був виданий з порушенням норм, оскільки С. Бандера ніколи не був громадянином України. Проте, згідно з Законом України “Про державні нагороди України”, державними нагородами може бути нагороджено не тільки громадян України, а й іноземців та осіб без громадянства. До того ж, нагородження може відбуватись посмертно. У зв’язку із цим у членів Громадської ради доброчесності виникли обгрунтовані сумніви у тому, що рішення у цій справі ухвалене суддями, зокрема, Юрченко В. П., неупереджено і незалежно від політичних впливів.

Резонасні справи

Як вбачається із реєстру судових рішень та за повідомленням інформаційного агентства "ЛІГАБізнесІнформ", суддя Юрченко В. П. була у складі колегії, які ухвалювали рішення щодо визнання незаконним нарахування транспортного податку власникам елітних іномарок у розмірі 25 000 грн у 2015 році. У результаті розгляду справи ВАСУ скасував рішення попередніх судових інстанцій і, визнавши протиправним, скасував податкове повідомлення-рішення про донарахування податку власнику автомобіля (Range Rover 2013 року).

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу